www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Podstawy radiolokacji

photo of photo of

Ta strona główna została zaprojektowana przez:

Christian Wolff

Wolny zawód jako inżynier

Oddział:
Dora-Koch-Stetter-Weg 22
18055 Rostock

Josefine-Clouth-Straße 14
50733 Kolonia
(Niemcy)

Mail: info[at]radartutorial[dot]eu
Tel.: +49 221 98655020
 

Dipl. Ing. (FH) Christian Wolff

Biuro inżynieryjne Christian Wolff opracowuje zorientowane na zastosowania komponenty i systemy radarowe w zakresie częstotliwości od 1 GHz do 25 GHz, w szczególności dla problemów dydaktycznych. Rozwój obejmuje planowanie i tworzenie ogólnej koncepcji, a także optymalizację systemu. Komponenty dostępne na rynku powinny być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, aby utrzymać cenę całego systemu na jak najniższym poziomie. Tam, gdzie nie jest to możliwe lub gdzie producenci żądają zbyt wysokich cen, projektujemy, obliczamy, budujemy i optymalizujemy własne zespoły przy użyciu technologii pomiarowej.

Wykłady w języku niemieckim lub angielskim są również oferowane na podstawie strony głównej. Ze względu na sytuację związaną z wyładowaniami koronowymi, są one preferowane jako wideokonferencje (webinaria na żądanie).

Wszystkie strony samouczka radarowego zostały utworzone ręcznie przez autora za pomocą programu Windows Notepad.exe, a później Notepad++. Obrazy i grafiki zostały zaprojektowane w programie PaintShop-Pro. Od października 2023 r. prezentacja ta ma również własny kanał wideo w serwisie YouTube.