www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Základy radaru

Jak funguje radar?

zmenšený náhled webových stránek

Obrázek 1: Zmenšený náhled webových stránek

Základy radaru

Na snímku je levný radar vyvinutý v rámci výuky radarů pro výcvikové účely. Na snímku je levný radar vyvinutý v rámci výuky radarů pro výcvikové účely.

Tato stránka obsahuje podrobný popis principů a technologií používaných v radiolokaci, včetně matematických, fyzikálních a technických vysvětlení. "Radartutorial" vysvětluje základní principy radaru. Jako příklady jsou uvedeny stručné popisy mnoha radarů s jejich technickými údaji. K posouzení prezentovaných příkladů je nutná základní technická úroveň a znalost matematiky.

Předkládané informace jsou určeny pro obsluhu radaru a personál údržby. Pokud máte v prohlížeči povolen JavaScript, lze ukazatel myši použít jako sondu osciloskopu v uvedených testovacích bodech na mnoha blokových schématech. Pro studenty elektroniky může tato domovská stránka sloužit jako úvod do radarové technologie.

Stránky nemají žádný komerční účel. Byl vytvořen pouze pro vzdělávací účely a slouží jako školicí pomůcka pro obsluhu radaru a personál údržby. Design je záměrně jednoduchý. Neexistují žádné paměťově náročné efekty, které by zajistily rychlé načítání stránek i při velmi pomalém připojení k internetu.