www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Radar Temelleri

Bu ana sayfa çerez kullanmıyor!

Sayfa Görüntüleme Sorunları İçin Yardım

Tek bir sayfanın yazdırılması

Bu web sitesi, içinde yer alan her sayfa sorunsuz bir şekilde yazdırılacak biçimde düzenlenmiştir. Bazı sayfalarda, bunun standart bir seçenek olmamasına rağmen, arka plandaki resimleri ile birlikte çıktı almanızı öneririz. Eğer Dosya menüsü altında Sayfa Ön İzleme sekmesinde ki bu seçenek işaretlenmemiş ise, lütfen işaretleyiniz. Sayfalarda yer alan grafiklerin arka planı, Internet Explorer Araçlar menüsü altında ki Internet Seçenekleri penceresinde ki Gelişmiş sekmesinde bulunan ”Arka plan renklerini ve resimlerini yazdır” seçeneği etkinleştirilmiş ise açık bir tonda gözükür.

Firefox tarayıcısında Dosya menüsü altında ki Sayfa Düzeni sekmesi penceresinde (ya da Yazdırma Ön İzleme de bulunan, yine aynı Sayfa Düzeni sekmesi penceresinde) sayfa ölçeği % 100 e ayarlanmalıdır. Burada, yine Arka planı yazdır (renkler ve resimler) seçeneği işaretlenmiş olmalıdır.

Sanal osiloskop

Birçok blok şemasında fare imlecinin yaklaşması ile etkinleşen test noktaları bulunmaktadır. İmleç bu noktalara yanaştığında, kendiliğinden açılan pencerelerde (Pop-up Windows) sanki gerçek bir radarda ki gibi ölçümler görüntülenir. Bu görüntülerin elde edilebilmesi için ”Javascript” seçeneğinin aktif olması ve Açılır Pencere Engelleyicisinin (Pop-up Windows Blocker) devre dışı olması gerekir. (örnek).