www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Radar Örnekleri - Laboratuar ekipmanları

V-MD3

Radar birimi, taktik-teknik özellikleri açıklaması

Resim 1: V-MD3 radarının, önden ve arkadan görünümü

Resim 1: V-MD3 radarının, önden ve arkadan görünümü

Teknik veriler
Çalışma Frekans Aralığı: 61 … 64 GHz
(V-bandı)
Darbe Tekrarlama Zamanı:
Darbe Tekrarlama Frekansı:
Gönderim Darbe Genişliği (τ):
Alım Süresi:
Ölü Süre:
Darbe Gücü: 20 dBm (EIRP)
Ortalama Güç:
Aletli menzil: < 100 m
Menzil Çözünürlüğü: 5 cm
Konumlandırma Doğruluğu:
Işın demet açısı: 60°
Bir Dönüşteki İsabet Oranı:
Anten Dönüş Adedi:
MTBCF:
MTTR:

V-MD3

V-MD3, otomotiv endüstrisinin bu frekans bandındaki uzun menzilli radarlarla ilgili deneyimlerinden yararlanan bir V-bandı sayısal işaret işleme radar alıcı-vericisidir. Frekans Modülasyonlu Sürekli Dalga (FMCW) radar teknolojisini kullanır ve hareketli ve statik nesnelerin hızını, yönünü, menzilini ve açısını (azimut ve yükseklik) ölçebilir.

Sensör, 3 verici- ve 4 alıcı antene sahip bir radar - ön ucu (Radar Front-End) içerir. Yama (patch) antenleri olarak tasarlanmış, ardından güçlü bir FPGA sinyal işleme zinciri ile tamamlanmıştır. Veri okuma ve sensör yapılandırması için bir eternet bağlantı noktasının yanı sıra basit sektör gözetimi veya çarpışma önleme sistemleri için yapılandırılabilir iki sayısal çıkış içerir. Farklı işleme aşamalarından sensör verilerini okumak mümkündür ve bu, farklı dağıtım ortamlarının kolay tümleşimi için en büyük esnekliği sağlar.

Kendi işaret işleme algoritmalarınızı yazmaya veya küçük ve gürültülü işaretleri işlemeye gerek yoktur. Modül, hızlı ve basitleştirilmiş nesne algılama, gözlem ve ölçüm için kapsamlı işlevlere sahiptir. M12 konektörlü IP-65-kılıf, zorlu ortamlarda tümleşimi basitleştirir.

Kaynak: