www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Radar Örnekleri - Laboratuar ekipmanları

Omniradar RIC60A

Radar birimi, taktik-teknik özellikleri açıklaması

Resim 1: Omniradar RIC60A değerlendirme kartı

Resim 1: Omniradar RIC60A değerlendirme kartı

Teknik veriler
Çalışma Frekans Aralığı: 57 … 64 GHz
(V-bandı)
Darbe Tekrarlama Zamanı:
Darbe Tekrarlama Frekansı:
Gönderim Darbe Genişliği (τ):
Alım Süresi:
Ölü Süre:
Darbe Gücü:
Ortalama Güç:
Aletli menzil: 5 m
Menzil Çözünürlüğü: 21 mm
Konumlandırma Doğruluğu: 2 mm
Işın demet açısı:
Bir Dönüşteki İsabet Oranı:
Anten Dönüş Adedi:
MTBCF:
MTTR:

Omniradar RIC60A

Omniradar RIC60A, 7x7x1,2 mm boyutundaki tek bir yongada toplanmış V-bandında çalışan bir FMSD-radarıdır. RIC60A bir arayüz vasıtasıyla yapılandırılabilir ve Doppler frekansları ve yüksek-duyarlılıklı menzilleri ya da menzil değişikliklerini ölçebilir.[1] Göndericisinin 7 GHz lik bant genişliği ve yaklaşık 5 mm yi bulan düşük dalga boylarıyla bu yonga, otomotiv radar aygıtları gibi karşılaştırılabilir ürünlere göre daha yüksek bir ölçüm doğruluğuna ulaşabilmektedir.[2]

Yonga; antenleri, bir göndericiyi ve iki bağımsız alıcıyı barındırmaktadır. Bu iki alıcı Tek-darbe Yöntemi ile bir yön tayini yapabilmektedir.[1]

Nesnelerin tanınması, menzil ve hız ölçümü gibi değişik uygulamaları arasında farklılaştırılmış görevleri olan basit ve ucuz hareket algılayıcıları sayılabilir.

Üretici RIC60A için Omniradar Radar Geliştirme Kitini radar ölçümleri ve program geliştirme için bir USB-arayüz kartı ve MATLAB kodları ile birlikte sunmaktadır.

Kaynaklar

  1. Üretici sayfası
  2. Julien Happich: ''Dutch startup shrinks 60-GHz radars while increasing precision'', Microwave Engineering Europe, September 2014 (sayfası)
  3. Robert Ernst: ''Vital Sign Radar, Development of a Compact, Highly Integrated 60GHz FMCW Radar for Human Vital Sign Monitoring'' Halmstad University, June 29, 2016 (sayfası)