www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Radar Örnekleri - Eski Radarlar

ORB 37

Radar birimi, taktik-teknik özellikleri açıklaması

Resim 1: ORB 37

Resim 1: ORB 37

Teknik veriler
Çalışma Frekans Aralığı: X-bandı
Darbe Tekrarlama Zamanı:
Darbe Tekrarlama Frekansı:
Gönderim Darbe Genişliği (τ): 0,4 ya da 2,5 µs
Alım Süresi:
Ölü Süre:
Darbe Gücü:
Ortalama Güç: 10 kW
Aletli menzil:
Menzil Çözünürlüğü:
Konumlandırma Doğruluğu:
Işın demet açısı:
Bir Dönüşteki İsabet Oranı:
Anten Dönüş Adedi:
MTBCF:
MTTR:

ORB 37

ORB 37, Fransız nakliye uçağı C-160 Transall için geliştirilmiş, X-bandında (9,375 MHz) çalışan, arazilerin haritalanmasında kullanılan bir meteoroloji radarıdır. ORB-31 radar ailesinden türetilmiştir, ancak bu radar sabit-kanatlı uçaklar için tasarlanmıştır, daha düşük darbe gücüne sahiptir ve bir düz-yarıklı anten kullanır.

ORB 37 radarı hava durumu uyarılarını ve hassas haritalama işlevlerini sağlar. Radar işaret algılaması (radar beacon) için bir sorgulayıcı ile donatılmıştır. İki örnekleme modu vardır: meteoroloji örnekleme modunda bu oran düşüktür, arazi örnekleme modunda ise yüksektir.

ORB-37 radarı arıza sırasında üzerinde değiştirilebilen (Line Replaceable Unit, LRU) yedi adet modüle sahiptir. Bunlar arasında; anten, bir alıcı-gönderici (transceiver), bir güç kaynağı, operatör istasyonunda yer haritalama için özellikle uygun bir analog paralel çevresel arabirimin yanı sıra, pilot kabininde ve pilot kabini kontrol ve yöngüdüm istasyonundaki kontrol ünitelerinde bir sayısal PPI-ekran bulunur.