www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Urządzenia radiolokacyjne

ST1802

Krótki opis radaru, dane techniczno-taktyczne

Rysunek 1: ST1803

Rysunek 1: ST1803

Specyfikacja techniczna
Pasmo częstotliwości: 8,6 … 9,5 GHz
(pasma X)
Okres powtarzania impulsów:
Częstotliwość powtarzania impulsów:
Szerokość impulsu (τ):
Czas odbioru sygnału echa:
Czas zwrotu:
Moc impulsowa: 50 kW
Moc średnia:
Zasięg instrumentalny: 40 km
Rozróżnialność w odległości:
Dokładność / Błąd określania:
Szerokość wiązki anteny:
Liczba ech odebranych - sondowań:
Liczba obrotów anteny radaru: 20 obr/min
MTBCF:
MTTR:

ST1802

ST1802 to monopulsowy radar śledzący cele, pracujący w paśmie X. Jest to kompaktowy i wytrzymały radar kontroli ognia zaprojektowany do dostarczania danych o celach dla artylerii morskiej. Jest to model następcy radaru kierowania ogniem ST802, który nadal wyposażony jest w magnetron.

Radar wykorzystuje antenę Cassegrain o średnicy 1 m. Jest on zasilany przez poczwórnie podporządkowany monopulsowy radiator tubowy.

ST1802 wykorzystuje w pełni koherentny nadajnik i generuje losową częstotliwość transmisji w szerokim paśmie częstotliwości. Wzmacniacz mocy wyposażony jest w lampę o fali bieżącej.

W odbiorniku ustawione są trzy niezależne kanały dla kanału sumy, kanału różnicy w kącie bocznym i kanału różnicy w kącie elewacji.

ST1803

ST1803 został wprowadzony w celu przeciwdziałania zmienionej sytuacji zagrożenia asymetrycznego w latach 90. Antena ST1803 odbierała czujniki optyczne, takie jak kamera telewizyjna, kamera na podczerwień i dalmierz laserowy. To ulepszenie poprawiło czas reakcji i rozszerzyło możliwości pasywnego śledzenia celów.