www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Kolekce radarových údajů

AN/APS-145

Popis radarové soupravy, takticko-technické charakteristiky

Obrázek 1: Grumman E2D s rotodomem AN/APS-145.

Obrázek 1: Grumman E2D s rotodomem AN/APS-145.

Hlavní parametry radaru
Frekvenční pásmo:  … 
(pásmo UHF
Doba opakování impulsu (PRT):
Pulzní opakovací frekvence (PRF): 300 Hz
Šířka vysílacího impulsu (τ): 13 µs
Doba příjmu:
Doba slepá:
Impulsní výkon: 1 MW
Průměrný výkon:
Přístrojový dosah radaru:
Rozlišení rozsahu:
Přesnost měření rozsahu:
Šířka paprsku:
Počet zásahů cíle:
Otáčky antény: 5 ot/min
MTBCF:
MTTR:

AN/APS-145

AN/APS-145 pracuje v pásmu UHF a je modernizovanou verzí přehledového radaru AN/APS-125, kterým jsou vybaveny letouny E-2C Hawkeye americké výroby a P-3 Orion. Využívá otočnou anténu v kruhovém radomu namontovaném na letounu k současnému zjišťování a sledování více hrozeb na moři, ve vzduchu, nad pevninou a na kritickém rozhraní země-moře.

APS-145 používá trojnásobně rozloženou frekvenci opakování pulzů, která zabraňuje slepým rychlostem při zobrazování pohyblivých cílů. Procesor dokáže zpracovat více než 600 cílů současně a řídit více než 40 vzdušných záchytů.

Modernizace na AN/APS-145(V) z roku 2003 zvýšila operační dosah o 40 % ve srovnání s AN/FPS-138. APS-145(V) monitoruje frekvenční pásmo a vybírá operační frekvenci s nejmenším rušením. Zdokonalení radarového datového procesoru umožnilo sledovat, sledovat a zobrazovat více než 2 000 cílů současně. Nové počítače Digital Equipment Corporation DEC 2100 s 333MHz procesory využívají paralelní zpracování dat pro zvýšení rychlosti a výkonu, zatímco sedmibarevné displeje zobrazují vzdušnou situaci na 11palcové ploché obrazovce, což je výrazné zlepšení oproti starému černobílému systému.

Tento radar byl již nahrazen radarem AN/APY-9.

Zdroj: