www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Urządzenia radiolokacyjne

S 1850 M

Krótki opis radaru, dane techniczno-taktyczne

Rysunek 1: S 1850 m „na lądzie“.

Rysunek 1: S 1850 m „na lądzie“.

Specyfikacja techniczna
Pasmo częstotliwości: pasma L
Okres powtarzania impulsów:
Częstotliwość powtarzania impulsów:
Szerokość impulsu (τ):
Czas odbioru sygnału echa:
Czas zwrotu:
Moc impulsowa: 132 kW
Moc średnia: 5 kW
Zasięg instrumentalny: 400 km
Rozróżnialność w odległości:
Dokładność / Błąd określania:
Szerokość wiązki anteny:
Liczba ech odebranych - sondowań:
Liczba obrotów anteny radaru:
MTBCF:
MTTR:

S 1850 M

S 1850 M jest pracującym w zakresie częstotliwości L elektronicznie stabilizowanym, wielowiązkowym, dalekosiężnym, trójwymiarowym radarem dozorowym przeznaczonym do wykrywania zarówno w powietrzu jak i na powierzchni. Jest on pochodną SMART-L wykorzystującą części Martello S 723. S 1850 m produkowany jest przez brytyjską firmę BAE Systems we współpracy z Thales Naval Nederland. Pierwotne oznaczenie Smartello jako zbitka słów Smart i Martello zostało odrzucone. Wewnętrzne oznaczenie producenta to TRS-3505 lub DRBV 27.

System radarowy ma nieco większą prędkość obrotową, ulepszone możliwości przeciwzakłóceniowe, elastyczny procesor sygnałowy i lokalne konsole. Może śledzić do 1 000 celów powietrznych z w pełni automatycznym wykrywaniem i inicjowaniem śledzenia.

S 1850 m jest zainstalowany na fregatach Horizon francuskiej i włoskiej marynarki wojennej oraz niszczycielach typu 45 (znanych również jako klasa D lub Daring) Królewskiej Marynarki Wojennej. Został on również wybrany dla brytyjskich lotniskowców klasy Queen Elizabeth.