www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Urządzenia radiolokacyjne

RTN-20X “Orion”

Krótki opis radaru, dane techniczno-taktyczne

Rysunek 1: RTN-20X
© 2010 Jörg Waterstraat, (www.kriegsschiffe.eu)

Rysunek 1: RTN-20X
© 2010 Jörg Waterstraat, (www.kriegsschiffe.eu)

Specyfikacja techniczna
RTN-20XRTN-25X
Pasmo częstotliwości: pasma J
Okres powtarzania impulsów:
Częstotliwość powtarzania impulsów:
Szerokość impulsu (τ):
Czas odbioru sygnału echa:
Czas zwrotu:
Moc impulsowa:
Moc średnia:
Zasięg instrumentalny: 10 km15 km
Rozróżnialność w odległości:
Dokładność / Błąd określania:
Szerokość wiązki anteny:
Liczba ech odebranych - sondowań:
Liczba obrotów anteny radaru:
MTBCF:
MTTR:

RTN-20X “Orion”

RTN-20X, nazywany MM/SPG-74 we włoskiej marynarce wojennej (MM oznacza Marina Militare, nomenklatura podobna do amerykańskiego AN/… ), jest radarem kierowania ogniem działającym w paśmie J, zaprojektowanym specjalnie do integracji z systemem broni automatycznej. Jest on rozwinięciem modelu RTN-10X.

Radar wykorzystuje antenę Cassegraina z rotacją polaryzacji w półprzezroczystym reflektorze wtórnym i zasilaniem monopulsowym. Nadajnik jest w pełni koherentny i wykorzystuje lampę o fali bieżącej jako stopień wyjściowy wzmacniacza mocy. Radar może nadawać dwoma impulsami nadawczymi o różnych długościach, oba również o zwiększonej częstotliwości powtarzania impulsów. Częstotliwość nadawania może być zmieniana losowo z impulsu na impuls lub z grupy impulsów na grupę impulsów w szerokim zakresie. Całkowicie cyfrowy odbiornik wykorzystuje detekcję ruchomych celów z przetwarzaniem więcej niż dwóch okresów impulsów i jest wyposażony w układy redukujące efekt odbierania wielokrotnych odbić echa od nisko lecących celów.

RTN-25X „Orion“

RTN-25X (MM/SPG-75) jest ulepszoną wersją RT-20X, wykorzystującą tę samą konstrukcję anteny i nadajnika, ale o większej mocy nadawczej. Radar może być używany z różnymi systemami kierowania ogniem do celowania dział na krótkich i średnich dystansach. Radar zawiera również dwa czujniki elektrooptyczne (kamerę telewizyjną wysokiej rozdzielczości i kamerę na podczerwień) do pasywnego śledzenia celu. Jako trzeci czujnik można zainstalować dalmierz laserowy.