www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Urządzenia radiolokacyjne

Type 1007

Krótki opis radaru, dane techniczno-taktyczne

Rysunek 1: Antena radaru morskiego typu 1007.

Rysunek 1: Antena radaru morskiego typu 1007.

Specyfikacja techniczna
Pasmo częstotliwości: 9 410 MHz
Okres powtarzania impulsów:
Częstotliwość powtarzania impulsów:
Szerokość impulsu (τ):
Czas odbioru sygnału echa:
Czas zwrotu:
Moc impulsowa: 25 kW
Moc średnia:
Zasięg instrumentalny: 300 km
Rozróżnialność w odległości:
Dokładność / Błąd określania:
Szerokość wiązki anteny: 0,75°
Liczba ech odebranych - sondowań:
Liczba obrotów anteny radaru:
MTBCF:
MTTR:

Type 1007

Rodzina radarów Type 1007 to wysokiej rozdzielczości radary nawigacyjne i rozpoznania morskiego używane przez marynarkę wojenną Wielkiej Brytanii i floty innych państw. Radar jest dostępny z nadajnikiem w paśmie częstotliwości X lub S i zawiera wybór anten, nadajnik w paśmie X lub S oraz kilka przyrządów celowniczych. Wyświetlana skala to 48 lub 96 NM. Dostępna jest również wersja o zmniejszonym polu magnetycznym, przeznaczona do montażu na trałowcach.

Praktyczność tej konstrukcji została potwierdzona przez wiele tysięcy godzin praktyki na morzu. Plany projektowe zostały dopracowane i skrupulatnie dopasowane do specjalnych wymagań nowoczesnego okrętu wojennego. Wiele dodatków wymaganych dla marynarki wojennej jest dostępnych jako wyposażenie standardowe.

Radar CTD typu 1007 od kilku lat jest standardowym wyposażeniem irlandzkiej marynarki wojennej. Radary CTD zostały przystosowane do użytku na wszystkich okrętach Irlandzkiej Marynarki Wojennej.

Istnieje również mniejsza antena tego typu, która może być stosowana na łodziach podwodnych. Kąt wiązki wynosi 2,25°. Radar jest również dostępny jako stacjonarny radar obrony wybrzeża.

Radar ten jest produkowany od 1988 roku. Do 2008 roku (szacunkowo) dostarczono około 220 sztuk. Po 30 latach eksploatacji, został on w większości zastąpiony przez SharpEye, który jest całkowicie wyposażony w półprzewodniki.

Galeria zdjęć Typu 1007

Rysunek 2: Radar marynarki wojennej Kelvin Hughes CTD

Rysunek 3: Kelvin Hughes Color Tactical Display (CTD)