www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Radar Örnekleri - Gözetim Radarı

RS24

Radar birimi, taktik-teknik özellikleri açıklaması

Resim 1: RS24

Resim 1: RS24

Teknik veriler
Çalışma Frekans Aralığı: 24,05 … 24,25 GHz
(K-bandı)
Darbe Tekrarlama Zamanı:
Darbe Tekrarlama Frekansı:
Gönderim Darbe Genişliği (τ):
Alım Süresi:
Ölü Süre:
Darbe Gücü:
Ortalama Güç: 1 mW (100 mW EIRP)
Aletli menzil: 1 500 m
Menzil Çözünürlüğü: 0,75 m
Konumlandırma Doğruluğu:
Işın demet açısı: 1,4°
Bir Dönüşteki İsabet Oranı:
Anten Dönüş Adedi: 60 d/dak
MTBCF:
MTTR:

RS24

RS24, küçük botlarda kullanılmak üzere tasarlanmış, K-bandında çalışan bir arama radarıdır. Bu radar, iç sularda ve kıyı bölgelerinde, çok kötü görüş koşullarında bile yüksek seyir trafiğini algılayacak şekilde geliştirilmiştir. Bununla birlikte, serbest ISM-frekans bandını kullanarak lisans olmaksızın başka amaçlar için de kullanılabilir.

Bu radar bir geniş-doğrusal modülasyon değişimi ile çalışan bir Frekans Modülasyonlu Sürekli Dalga-radarıdır. Açısal çözünürlüğü, çok yüksek bir taşıyıcı frekansın kullanılması sayesinde, iç sularda seyreden gemi trafiğinde kullanılan X-bandında çalışan bildiğimiz radar aygıtlarına göre anten boyutlarının çok küçük olmasına rağmen bir hayli iyileştirebilir. Radar, panoramik resimleri hem RS Gösterge Panelinde, hem de ASTERIX CAT-240 açık veri formatını destekleyen üçüncü tarafların uygulamalarında görüntüleyebilir.

Radomunun sensörü ile birlikte çapı 50 cm, yüksekliği 40 cm dir. Dâhilen anahtarlanan bir güç kaynağı kullanır ve bu nedenle uluslararası farklı şebeke gerilimleri ile çalışabilir.

Kaynaklar: