www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Urządzenia radiolokacyjne

RS24

Krótki opis radaru, dane techniczno-taktyczne

Rysunek 1: RS24

Rysunek 1: RS24

Specyfikacja techniczna
Pasmo częstotliwości: 24,05 … 24,25 GHz
(pasma K)
Okres powtarzania impulsów:
Częstotliwość powtarzania impulsów:
Szerokość impulsu (τ):
Czas odbioru sygnału echa:
Czas zwrotu:
Moc impulsowa:
Moc średnia: 1 mW (100 mW EIRP)
Zasięg instrumentalny: 1 500 m
Rozróżnialność w odległości: 0,75 m
Dokładność / Błąd określania:
Szerokość wiązki anteny: 1,4°
Liczba ech odebranych - sondowań:
Liczba obrotów anteny radaru: 60 obr/min
MTBCF:
MTTR:

RS24

RS24 jest radarem rozpoznawczym pracującym w paśmie częstotliwości K, przeznaczonym do stosowania na małych łodziach. Został on opracowany w celu zapewnienia świadomości sytuacyjnej na wodach śródlądowych i obszarach przybrzeżnych o dużym natężeniu ruchu, nawet przy słabej widoczności. Jednak ze względu na wykorzystanie wolnego pasma częstotliwości ISM, może być on również wykorzystywany do innych celów bez licencji.

Radar jest radarem o modulowanej częstotliwości fali ciągłej z ultraliniową zmianą modulacji. Dzięki zastosowaniu bardzo wysokiej częstotliwości nośnej można zwiększyć rozdzielczość kątową w porównaniu z typowymi radarami do nawigacji śródlądowej pracującymi w paśmie częstotliwości X, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo małych wymiarów anteny. Radar może wysyłać panoramiczne obrazy do tablicy rozdzielczej RS24, jak również do aplikacji innych firm, które obsługują otwarty format danych ASTERIX CAT-240.

Kopuła radaru z czujnikiem ma średnicę 50 cm i wysokość 40 cm. Wewnątrz urządzenia zastosowano zasilacz impulsowy, dzięki czemu może ono pracować ze wszystkimi standardowymi napięciami sieciowymi.

Źródła: