www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Urządzenia radiolokacyjne

ACAR

Krótki opis radaru, dane techniczno-taktyczne

Rysunek 1: ACAR na statywie

Rysunek 1: ACAR na statywie

Specyfikacja techniczna
Pasmo częstotliwości: pasma Ku
Okres powtarzania impulsów:
Częstotliwość powtarzania impulsów:
Szerokość impulsu (τ):
Czas odbioru sygnału echa:
Czas zwrotu:
Moc impulsowa:
Moc średnia:
Zasięg instrumentalny: 40 km
Rozróżnialność w odległości:
Dokładność / Błąd określania:
Szerokość wiązki anteny:
Liczba ech odebranych - sondowań:
Liczba obrotów anteny radaru:
MTBCF:
MTTR:

ACAR

ACAR jest „cichym radarem(LPI) dwuwymiarowym radarem bezpieczeństwa i rozpoznawczym z pola walki tureckiego producenta Aselsana działającym w paśmie Ku. Wykorzystuje szereg radiatorów szczelinowych w systemie falowodowym.

ACAR wykrywa, klasyfikuje i śledzi ruchome cele na ziemi, na morzu i w powietrzu. Może być również wykorzystywany do korygowania ognia własnej artylerii oraz do rozpoznawania ostrzału artylerii przeciwnika. Kompaktowe i lekkie urządzenie może być obsługiwane na statywie lub na maszcie zamontowanym na pojeździe. Obsługuje on interfejsy do zdalnej obsługi w ramach systemu sterowania i kontroli, a w połączeniu z kamerą o wysokiej rozdzielczości stanowi idealny system do ochrony granic.

ACAR to trzecie pokolenie rodziny radarów Aselsana. Doświadczenie producenta opiera się na 20 latach produkcji radarów z setkami radarów dostarczanych do tureckiej armii i obcych wojsk. Zastosowany w radarze interfejs człowiek-maszyna (Human Machine Interface, HMI) został w znacznym stopniu zainspirowany informacjami zwrotnymi od użytkowników, którzy korzystali z radaru w trudnych warunkach.

Zakresy osiągalne przy użyciu tego radaru to

Źródło: