www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Urządzenia radiolokacyjne

Ranger R20SS

Krótki opis radaru, dane techniczno-taktyczne

Rysunek 1:

Rysunek 1: FLIR Ranger R20SS Ground-Surveillance Radar

Specyfikacja techniczna
Pasmo częstotliwości: pasma X
Okres powtarzania impulsów:
Częstotliwość powtarzania impulsów:
Szerokość impulsu (τ):
Czas odbioru sygnału echa:
Czas zwrotu:
Moc impulsowa:
Moc średnia:
Zasięg instrumentalny: 20 – 30 000 m
Rozróżnialność w odległości:
Dokładność / Błąd określania:
Szerokość wiązki anteny:
Liczba ech odebranych - sondowań:
Liczba obrotów anteny radaru:
MTBCF:
MTTR:

Ranger R20SS

Radar Ranger R20SS wykrywa ludzi w odległości do 10 km, a pojazdy w odległości do 20 km. Może być używany zarówno na lądzie, jak i na pokładzie łodzi. Jest on dość kompaktowy i solidny, aby można go było zamontować na pojazdach terenowych. Jednocześnie jest na tyle lekki, że może być noszony przez dwie osoby do taktycznego użytku.

Swoją skuteczność zawdzięcza aktywnej antenie elektronicznej i cyfrowemu kształtowaniu wiązki, co znacznie zwiększa szybkość skanowania przestrzeni bez utraty czułości. Ranger R20SS jest wyposażony w algorytmy rozpoznawania i śledzenia celu, które automatycznie dostosowują się do różnych środowisk i zapobiegają fałszywym alarmom. Zapewnia pokrycie radarem sektora 90° przez elektroniczne sterowanie wiązką i wykonuje ciągłe wyszukiwanie celu nawet podczas śledzenia celu. Częstotliwość odświeżania danych wynosi 2 sekundy. W przypadku zastosowania opcjonalnego urządzenia do obracania i obracania anteny (jak pokazano na Rysunku 1), można również przeprowadzić wszechstronne wyszukiwanie 360°.

R20SS oferuje niezrównaną skuteczność w wykrywaniu intruzów na granicach i w obszarach wrażliwych, takich jak lotniska i elektrownie. Ponadto, R20SS jest nieszkodliwy dla zdrowia ludzi ze względu na ciągłą emisję energii (radar FMCW) zamiast impulsów o dużej mocy.