www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Urządzenia radiolokacyjne

Squire

Krótki opis radaru, dane techniczno-taktyczne

Rysunek 1: Kompletny system Squire'a
(© 2015 ThalesGroup)

Rysunek 1: Kompletny system Squire'a
(© 2015 ThalesGroup)

Specyfikacja techniczna
Pasmo częstotliwości: pasma X
Okres powtarzania impulsów:
Częstotliwość powtarzania impulsów:
Szerokość impulsu (τ):
Czas odbioru sygnału echa:
Czas zwrotu:
Moc impulsowa:
Moc średnia: 1 W
Zasięg instrumentalny: 48 km
Rozróżnialność w odległości: 5 m
Dokładność / Błąd określania: ≤ 5 m ; ≤ 5 mils
Szerokość wiązki anteny:
Liczba ech odebranych - sondowań:
Liczba obrotów anteny radaru:
MTBCF:
MTTR:

Squire

Squire jest przenośnym radarem nadzoru średniego zasięgu w paśmie X, zdolnym do wykrywania i klasyfikowania celów na ziemi do maksymalnej odległości 48 km. Jest on wykorzystywany na całym świecie do samoobrony jednostek wojskowych oraz do zwiadu w sieci bezpieczeństwa i nadaje się w równym stopniu do ochrony granic, wybrzeży i placów budowy, przeciwko gangom narkotykowym i przemytniczym oraz do wykrywania dronów.

Squire jest bardzo lekki i kompaktowy oraz wymaga bardzo małej mocy ze względu na zastosowaną technologię FMCW. Giermek jest idealny do wykorzystania jako urządzenie mobilne w wojsku i marynarce wojennej, a także w wojskach ONZ lub granicznych. Składa się z kompaktowych modułów, które mogą być transportowane tylko w dwóch plecakach. Łącznie z bateriami, każda waży mniej niż 23 kg. Dzięki temu całe urządzenie może być przemieszczane przez dwie osoby.

Ze względu na bardzo niską moc transmisji (maksymalnie 1 W) nie ma niebezpiecznego narażenia operatorów na promieniowanie, nawet jeśli znajdują się oni bezpośrednio w głównym kierunku wiązki.

Źródła: