www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Urządzenia radiolokacyjne

BOR-A 550

Krótki opis radaru, dane techniczno-taktyczne
BOR-A 550
(Kliknij aby powiększyć: 590·600px = 87 kByte)

Rysunek 1: BOR-A 550

Specyfikacja techniczna
Pasmo częstotliwości: pasma I
Okres powtarzania impulsów:
Częstotliwość powtarzania impulsów:
Szerokość impulsu (τ):
Czas odbioru sygnału echa:
Czas zwrotu:
Moc impulsowa:
Moc średnia:
Zasięg instrumentalny: 40 / 80 km
Rozróżnialność w odległości: 40 m
Dokładność / Błąd określania:
Szerokość wiązki anteny: 2,7°
Liczba ech odebranych - sondowań:
Liczba obrotów anteny radaru:
MTBCF: 2 000 h
MTTR:

BOR-A 550

BOR-A 550 jest polem walki, morskim i przybrzeżnym radarem nadzoru do zastosowań wojskowych, do zadań związanych z ochroną granic i wybrzeży, jak również do zastosowań związanych z nadzorem w obszarach istotnych dla bezpieczeństwa. Umożliwia on rozpoznanie przestrzeni powietrznej naziemnej, morskiej i bliskiej ziemi za pomocą kompaktowego systemu, który automatycznie wykrywa, identyfikuje i towarzyszy ruchomym celom w każdych warunkach pogodowych. Pokazuje on swoje szczególne możliwości w walce z dzisiejszymi zagrożeniami (bardzo małe, powolne cele, takie jak pojedyncze osoby lub gumowe pontony) i jest już z powodzeniem wykorzystywany przez armię niemiecką i innych użytkowników (armię, marynarkę, siły bezpieczeństwa) na wszystkich kontynentach.

BOR A 550 pozwala na natychmiastową ocenę sytuacji poprzez bezpośrednie wyświetlenie wykrytych obiektów na mapie cyfrowej. Obiekty te są automatycznie klasyfikowane. Cechą szczególną jest możliwość pracy w trybie skanowania torów (TWS) oraz dobra odporność na zakłócenia, np. poprzez sporadyczne zmiany częstotliwości w zakresie od 200 do 800 MHz. Opcjonalnie dostępne jest zintegrowane pozycjonowanie i standaryzacja.

System oferuje cztery tryby pracy:

Firma THALES twierdzi, że system nadaje się do pracy w sieci w obszarze poleceń do pracy sterowanej przez procesor poprzez linie telekomunikacyjne.