www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Radar Örnekleri - Gözetim Radarı

Yer Gözetim Radarı BOXER

Radar birimi, taktik-teknik özellikleri açıklaması

Resim 1: BOXER Yer Gözetim Radarı (© 2012 Kelvin Hughes)

Resim 1: BOXER Yer Gözetim Radarı (© 2012 Kelvin Hughes)

Teknik veriler
Çalışma Frekans Aralığı: 9,0 … 9,5 GHz (X-bandı)
Darbe Tekrarlama Zamanı:
Darbe Tekrarlama Frekansı:
Gönderim Darbe Genişliği (τ):
Alım Süresi:
Ölü Süre:
Darbe Gücü: 50 W
Ortalama Güç:
Aletli menzil: 3, 6, 12, 24, 48 km
Menzil Çözünürlüğü: 40 m
Konumlandırma Doğruluğu:
Işın demet açısı:
Bir Dönüşteki İsabet Oranı:
Anten Dönüş Adedi: 3 saniye
MTBCF:
MTTR:

Yer Gözetim Radarı BOXER

BOXER radar ailesi karaya gelebilecek tehditleri taşıyan hedefleri algılamak amacıyla Kelvin Hughes Surveillance GmbH firması tarafından geliştirilmiş hafif, evreuyumlu bir radardır. Bu radarlar savunma hem birliklerinin hem de yarı-askeri unsurların ve güvenlik servislerinin özel gereksinimlerini karşılamak üzere üretilmiştir. BOXER ve SharpEye™ radarları X-bandında çalışırlar, enerji harcamaları düşüktür, hafiftir ve ilave optik teçhizatla donatılmış hava sahası arama radarlarına göre daha üstün radarlardır. SharpEye™ radarının test edilmiş ve başarıyla sınanmış Doppler işaret işleme tekniği, BOXER radarının elektronik saptırmayla tarama yapabilen yeni geliştirilmiş bir faz dizi anteni birlikteliği kullanıcıya tüm hava sahasının taranmasından başlayarak tek bir sektörün sabit antenle belirli bir yönde sürekli olarak gözetimine kadar bir dizi eşsiz seçenekler sunar.

BOXER çok kötü hava ve zor arazi koşullarında, gece ve gündüz çok çok küçük boyutta ve çok yavaş seyreden hedeflerin işaretlerini bile gerçek zamanlı işleyebilen uzun menzilli bir radardır. Bu radar özel birliklerin sınır ve kritik altyapıları koruma görevleri sırasında kullandıkları kamp yerlerinin gözetimi ve korunması için ideal bir çözümdür. BOXER radarı sistemiyle ve yüksek çözünürlüklü bir kamerayla tümleşik çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

BOXER MPS modeli karayolları dışında kullanılan iki kişinin çekilebildiği bir dört tekerlekli arazi aracıyla taşınmasına uygun şekilde özel olarak üretilmiştir. Bu radar SharpEye™ radarının denenmiş teknolojisine sahiptir ve farklı türde güç kaynakları ile çalışabilmesi hem de anteninin üçayak üstüne kolayca kurulabilmesi sayesinde birlik kamplarının korunmasına ve sınırlı süreler içerisinde tamamlanması gereken operasyonlarda kullanılmasına çok uygundur.

BOXER MIS modeli binalara, sınır hatlarına ya da bir direk üstüne sabit monte edilebilir. Kritik alt yapıların korunmasının önem kazandığı durumlarda hem kısa hem de uzun menziller için BOXER MIS sistemi SharpEye™ radarının işaret işlemesiyle beraber çalışacak şekilde yapılandırılabilir.