www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Urządzenia radiolokacyjne

BOXER

Krótki opis radaru, dane techniczno-taktyczne

Rysunek 1: BOXER ground surveillance radar (© 2012 Kelvin Hughes)

Rysunek 1: BOXER ground surveillance radar (© 2012 Kelvin Hughes)

Specyfikacja techniczna
Pasmo częstotliwości: 9,0 … 9,5 GHz
Okres powtarzania impulsów:
Częstotliwość powtarzania impulsów:
Szerokość impulsu (τ):
Czas odbioru sygnału echa:
Czas zwrotu:
Moc impulsowa: 50 W
Moc średnia:
Zasięg instrumentalny: 3, 6, 12, 24, 48 km
Rozróżnialność w odległości: 40 m
Dokładność / Błąd określania:
Szerokość wiązki anteny:
Liczba ech odebranych - sondowań:
Liczba obrotów anteny radaru: 3 s
MTBCF:
MTTR:

BOXER

Rodzina radarów BOXER z lekkimi i spójnymi radarami nadzoru naziemnego jako podstawowym czujnikiem wykrywania zagrożeń w terenie jest produkowana przez Kelvin Hughes Surveillance GmbH. Zostały one opracowane w celu spełnienia specjalnych wymagań dla służb obronnych, paramilitarnych i bezpieczeństwa. BOXER i SharpEye™ to niedrogie i lekkie urządzenia z pasmem X o niskim zużyciu energii, ale o doskonałej wydajności. Połączenie sprawdzonego w SharpEye™ przetwarzania sygnału dopplerowskiego z nowym typem anteny z układem fazowym z elektronicznym sterowaniem wiązką pozwala użytkownikowi na unikalny wybór trybów pracy, od pracy dookólnej do przeszukiwania sektorów za pomocą anteny stacjonarnej i ciągłego monitorowania jednego kierunku.

BOXER to radar do monitoringu dalekiego zasięgu z przetwarzaniem w czasie rzeczywistym, wykrywający bardzo małe i bardzo wolno poruszające się cele w złych warunkach pogodowych, w trudnym terenie, w dzień i w nocy. Jest to idealne rozwiązanie w zakresie nadzoru i ochrony obozów, podczas misji specjalnych sił specjalnych, w zakresie nadzoru granic państwowych i ochrony infrastruktury krytycznej. BOXER jest przeznaczony do integracji z systemem i wyposażony w kamerę o wysokiej rozdzielczości.

Wersja BOXER MPS jest specjalnie zaprojektowana do transportu pieszego, na quadzie lub w pojeździe terenowym. Zawiera ona sprawdzoną technologię SharpEye™ i umożliwia szeroki zakres zastosowań dzięki zastosowaniu różnych typów zasilaczy, jak również różnych mocowań antenowych do specjalnych zastosowań w ochronie obozowej, a także do pracy tymczasowej.

Natomiast system BOXER MIS jest przeznaczony do stałej instalacji na budynkach, instalacjach granicznych lub na maszcie. Koncentrując się na ochronie infrastruktur krytycznych, system BOXER MIS może być skonfigurowany zarówno dla krótkich, jak i długich zasięgów przy użyciu przetwarzania sygnału SharpEye™.