www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Kolekce radarových údajů

1RL144

Popis radarové soupravy, takticko-technické charakteristiky

Obrázek 1: 1RL144

Obrázek 1: 1RL144

Hlavní parametry radaru
Hot ShotAB
Frekvenční pásmo: S-Band X-Band
Doba opakování impulsu (PRT):
Pulzní opakovací frekvence (PRF):
Šířka vysílacího impulsu (τ):
Doba příjmu:
Doba slepá:
Impulsní výkon: 10 kW150 kW
Průměrný výkon:
Přístrojový dosah radaru: 20 km18 km
Rozlišení rozsahu: 500 m75 m
Přesnost měření rozsahu: 20 m; 1°2 m; 2 min
Šířka paprsku:
Počet zásahů cíle:
Otáčky antény:
MTBCF:
MTTR:

1RL144

1RL144 (označení NATO: „Hot Shot A“) je 3D průzkumný radar a radar pro určování cílů v pásmu S hybridního (kombinovaného protiletadlového raketového a zbraňového) systému protivzdušné obrany 2S6M „Tunguska“.

Jednokotoučová parabolická anténa radaru je připevněna na zadní části věže. Je integrován sekundární radar 1RL138 pracující v pásmu UHF. Otáčení antény je elektromechanicky polohově stabilizováno a lze ji používat i za jízdy. Generuje několik anténních diagramů o šířce přibližně 5° v úhlu elevace až do úhlu elevace 15°. Radar předává svá data do centrálního počítače označeného 1A26, který slouží k řízení zbraní.

Systém protivzdušné obrany je vybaven dalším multifunkčním radarem pracujícím v pásmu X pro sledování cílů, který je namontován mezi hlavněmi zbraní (označení NATO: „Hot Shot B“). Pro použití protiletadlových kanónů pracuje tento radar jako radar pro sledování cílů monopulsní metodou. Používá kruhovou parabolickou anténu a vysílá také pulzně polohově modulované kódy pro navádění střel. Když je střela vzdálena od cíle jen asi 1 000 m, funguje jako radar pro osvětlení cíle NDZ (ruské označení: радиолокационный неконтактный датчик цели, НДЦ) pro rádiový zapalovač ve střele. Radar pak pracuje jako bistatický radar pro poloaktivní vyhledávání cílů.