www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Radar Örnekleri - Gözetim Radarı

TRML-3D

Radar birimi, taktik-teknik özellikleri açıklaması
TRML-3D radarı: Resimde anten kulesinin dikilmesinin foto montajı görülüyor. © 2006 EADS

Resim 1: TRML-3D radarı (© EADS)

Teknik veriler
Çalışma Frekans Aralığı: G-bandı
Darbe Tekrarlama Zamanı:
Darbe Tekrarlama Frekansı:
Gönderim Darbe Genişliği (τ):
Alım Süresi:
Ölü Süre:
Darbe Gücü:
Ortalama Güç:
Aletli menzil: 200 km
Menzil Çözünürlüğü:
Konumlandırma Doğruluğu:
Işın demet açısı:
Bir Dönüşteki İsabet Oranı:
Anten Dönüş Adedi:
MTBCF:
MTTR:

TRML-3D

EADS firmasınca üretilen TRML-3D gözetim ve hedef algılama radarı taşınabilir, bir kamyon kasasına monte edilebilen, bir ikincil radarı ve kumanda merkezi bulunan 3-boyutlu bir radardır. Sistem süratle bir yerden diğer bir yere taşınabilir ve hemen göreve hazır hale getirilebilir.

TRML-3D radarı kısa menzilden orta menzile kadar bir sahada gözetim ve hava savunma hizmetlerinde kullanılan bir evreuyumlu, çok-çalışma moduna sahip, faz-kontrollü gözetim ve hedef algılama radarıdır.

3-boyutlu radar değişik hedef türlerini, özellikle küçük, hızlı ve alçaktan uçan uçakları, füzeleri ve havada asılı gibi duran helikopterleri algılayabilir, izleyebilir ve sınıflandırabilir. Bu radar aynı zaman bağımsız bir olarak kullanılabildiği gibi bir ağ üzerinden hava savunma konuta ve kontrol sistemlerine de bağlanabilir.

TRML-3D radarının kolayca taşınabilmesi için en az altı akslı bir arazi çekicisi gerekir, öte yandan sistem tümüyle araçtan yere alınabilir. Tüm donatı bir vince gerek kalmaksızın hidrolik kaldırma ayakları ile askıya alınarak sadece iki kişi ile 10 dakikada kanyondan yere indirilebilir veya tekrar kamyona yüklenebilir. Radarın menzili 200 km dir ve her bir sabit radar komşu iki radarla haberleşebilir.

TRML-3D radar resim galerisi

Resim 2: TRML-3D