www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Urządzenia radiolokacyjne

TRML-3D

Krótki opis radaru, dane techniczno-taktyczne
TRML- 3D: the raising of the antenna mast of the radar unit as a photomontage of several phases. © 2006 EADS

Rysunek 1: TRML- 3D (© EADS)

Specyfikacja techniczna
Pasmo częstotliwości: pasma C
Okres powtarzania impulsów:
Częstotliwość powtarzania impulsów:
Szerokość impulsu (τ):
Czas odbioru sygnału echa:
Czas zwrotu:
Moc impulsowa:
Moc średnia:
Zasięg instrumentalny: 200 km
Rozróżnialność w odległości:
Dokładność / Błąd określania:
Szerokość wiązki anteny:
Liczba ech odebranych - sondowań:
Liczba obrotów anteny radaru:
MTBCF:
MTTR:

TRML-3D

EADS TRML-3D to mobilny, montowany w pojazdach, samowystarczalny system radarowy 3D ze zintegrowanym radarem wtórnym i stacjami roboczymi operatora. System został zaprojektowany z myślą o spontanicznej gotowości operacyjnej i maksymalnej mobilności w celu szybkiej zmiany lokalizacji.

TRML-3D jest koherentnym, multimodalnym radarem obserwacyjnym i przechwytującym cele, wyposażonym w antenę fazową do zwiadu i obrony powietrznej w krótkim i średnim zasięgu.

Radar 3D może wykrywać, śledzić i klasyfikować różne rodzaje celów, zwłaszcza małe, szybko i nisko lecące samoloty, pociski i śmigłowce w zawisie statycznym. Może być używany zarówno jako izolowany radar, jak i w połączeniu z innymi radarami oraz systemami dowodzenia i kontroli w sieciach obrony powietrznej.

W celu zapewnienia jak największej mobilności, TRML-3D wymaga pojazdu terenowego o co najmniej sześciu osiach; z drugiej strony, może on być również całkowicie odłączony od pojazdu. Podpory hydrauliczne umożliwiają załadunek i rozładunek pojazdu za pomocą systemu radarowego bez pomocy dźwigu. Dwie osoby mogą złożyć i zdemontować system w ciągu zaledwie dziesięciu minut. Zasięg radaru wynosi 200 km, a każda jednostka stacjonarna może komunikować się z dwoma sąsiednimi jednostkami radarowymi.

Galeria zdjęć TRML-3D

Rysunek 2: TRML-3D