www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Urządzenia radiolokacyjne

TRML-2D

Krótki opis radaru, dane techniczno-taktyczne

Rysunek 1: German Air Force TRML-2D (© DASA)

Rysunek 1: GAF TRML-2D (© DASA)

Specyfikacja techniczna
Pasmo częstotliwości: pasma C
Okres powtarzania impulsów:
Częstotliwość powtarzania impulsów:
Szerokość impulsu (τ):
Czas odbioru sygnału echa:
Czas zwrotu:
Moc impulsowa:
Moc średnia:
Zasięg instrumentalny: 60 km
Rozróżnialność w odległości:
Dokładność / Błąd określania:
Szerokość wiązki anteny:
Liczba ech odebranych - sondowań:
Liczba obrotów anteny radaru: 2,25 s … 4,44 s
MTBCF:
MTTR:

TRML-2D

Radar TRML-2D pracujący w paśmie C został opracowany jako centrum dowodzenia i kontroli obrony powietrznej oraz ochrony pozycji własnych wojsk. Przetwarzanie danych radarowych zawiera specjalny kanał do wykrywania helikopterów. Umożliwia to jednoczesne działanie przeciwko szybko lecącym, nisko przelatującym samolotom i pociskom skrzydłowym, a także przeciwko bardzo wolno lecącym celom, takim jak helikoptery w nieruchomym zawisie. Urządzenia EPM i system MTI (mapa bałaganu o wysokiej rozdzielczości) umożliwiają wykrywanie i śledzenie nawet bardzo małych celów w trudnych warunkach środowiskowych.

Bardzo mobilny system radarowy TRML-2D jest gotowy do pracy w ciągu 10 minut od pozycji marszowej. Jednocześnie można prowadzić do 40 sztuk broni (wyrzutnie rakietowe i/lub artylerię).

W niemieckiej Bundeswehrze, TRML-2D wraz z wyposażeniem C² został wprowadzony jako Centrum Dowodzenia i Kontroli dla docelowego przydziału czołgów obrony powietrznej ROLAND.

Wersja TRML przeznaczona do użytku morskiego nosi nazwę TRS-C. Jest to radar rozpoznawczy przestrzeni powietrznej i powierzchni morza dla mniejszych statków i łodzi. TRS-C jest dostępny z nadajnikiem z magnetronem lub z tubą o fali bieżącej. Zawiera również detekcję ruchomego celu oraz dopplerowskie filtry częstotliwości.