www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Urządzenia radiolokacyjne

MGR

Krótki opis radaru, dane techniczno-taktyczne

Rysunek 1: MGR

Rysunek 1: MGR

Specyfikacja techniczna
Pasmo częstotliwości: pasma S
Okres powtarzania impulsów:
Częstotliwość powtarzania impulsów: 830 Hz (average)
Szerokość impulsu (τ):
Czas odbioru sygnału echa:
Czas zwrotu:
Moc impulsowa: 15 kW
Moc średnia:
Zasięg instrumentalny: 60 NM (≙ 110 km)
Rozróżnialność w odległości: < 200 m
Dokładność / Błąd określania:
Szerokość wiązki anteny:
Liczba ech odebranych - sondowań:
Liczba obrotów anteny radaru: 12 obr/min
MTBCF:
MTTR:

MGR

MGR (po turecku: Milli Gözetim Radarı, czyli: National Reconnaissance Radar) to radar dopplerowski 2D działający w paśmie S, który został opracowany z myślą o wykorzystaniu jako radar kontroli ruchu lotniczego. Jest to pierwszy radar tego typu od tureckiego producenta, który został opracowany w całości we własnym zakresie. Jest to w pełni spójny radar o zróżnicowanej częstotliwości i wyposażony w dodatkowy kanał pogodowy, który wyświetla sześć poziomów odbicia.

Radar wykorzystuje oczywiście jako antenę replikę anteny G-33 (radar główny) oraz antenę ALE-9 MSSR firmy Leonardo z ATCR-33S. Główna antena radarowa jest paraboliczną anteną reflektorową, która zapewnia wzorzec antenowy o cosecantowej charakterystyce kwadratowej. Istnieją dwa grzejniki rogowe o wysokim i niskim wzorze anteny, co poprawia tłumienie stałych celów. Polaryzacja jest przełączalna pomiędzy orientacją liniową i kołową.

Prototyp tego radaru jest zainstalowany pod ochronną kopułą na lotnisku Gaziantep (36°56'29.24" N   37°27'42.36" E Turcja). Pierwszy przegląd lotu w celu certyfikacji odbył się 24.02.2020.

Źródło: