www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Каталог радіолокаційних систем

AN/TPS-73

Опис радіолокаційного комплексу, тактико-технічні характеристики

Рисунок 1: AN/TPS-73

Рисунок 1: AN/TPS-73

Основні параметри радіолокатора
Діапазон частот випромінювання: 2,7 … 2,9 ГГц
Період повторення імпульсів:
Частота повторення імпульсів:
Тривалість імпульсу (τ):
Iнтервал приймання
Iнтервал спокою
Пікова потужність: 10 кВт
Середня потужність: 1,1 кВт
Інструментальна дальність: 60 NM (≙ 111 км)
Роздільна здатність по дальності: 230 m
Точність вимірювання координат:: range: 60 m,
azimuth: 0,18°
Ширина променя: β= 1,45°, ε= 5°
Відбитих від цілі імпульсів:
Частота обертів: 12 або 15 min⁻¹
Середній наробіток між відмовами (MTBCF): 5 000 h
Середня тривалість відновлення (MTTR): 1,4 h

AN/TPS-73

AN/TPS-73 – це багатофункціональний первинний радар S-діапазону (позначення IEEE) або E-діапазону (позначення НАТО), повністю побудований за напівпровідниковою технологією, який може використовуватися як тактичний радар дальнього радіусу дії для управління повітряним рухом, так і як „заповнювач прогалин“ у розвідці повітряного простору. Він поєднується з моноімпульсним вторинним радаром. Система була розроблена для виконання вимог управління повітряним рухом щодо спостереження, виявлення, супроводження та ідентифікації цілей в умовах сильних завад від нерухомих цілей та радіоелектронної протидії. Маневреність частоти від імпульсу до імпульсу у всьому діапазоні частот з малопотужним внутрішньоімпульсним модульованим імпульсом передачі забезпечує високу ймовірність виявлення цілей у всій призначеній зоні, зменшуючи при цьому можливість розвідки власної радіолокаційної станції. Підсилювач потужності передавача складається зі змінних модулів, кожен з яких має імпульсну потужність 300 Вт.

Розроблений компанією Alenia параболічний рефлектор з сітчастою поверхнею у вигляді вирізу з параболоїда підсвічується двома випромінювачами, що забезпечує підвищену стійкість до перешкод від нерухомих цілей. Він може подавати сигнал з лінійною горизонтальною або круговою поляризацією. Малошумний приймач забезпечує оптимізоване виявлення рухомих цілей і використовує електронну карту нерухомих цілей для налаштування порогів у восьми допплерівських фільтрах. Автоматичний екстрактор ділянок одночасно обробляє 600 підтверджених або 300 непідтверджених треків цілей. Для протидії активним перешкодам радар змінює свою несучу частоту від імпульсу до імпульсу або від групи імпульсів до групи імпульсів і автоматично шукає частоту з найменшим рівнем активних перешкод.

AN/TPS-73 розміщується в одному стандартному 10-футовому контейнері ISO, який також забезпечує місце для зберігання антенної решітки під час транспортування. Радар можна транспортувати наземним, морським і повітряним транспортом (C-130, CH-53).

AN/TPS-73 був придбаний Корпусом морської піхоти США (USMC) у 1990 році і також використовувався під час війни в Іраку. 18 РЛС TPS-73 були поставлені американським військовим як частина Морської системи управління повітряним рухом і посадки (Marine ATC and Landing System, MATCALS). Спочатку радар вироблявся компанією Paramax (дочірньою компанією UniSys), а пізніше Lockheed Martin Tactical Defence Systems у Грейт-Нек, штат Нью-Йорк, і Alenia SpA (Італія). Наразі його замінюють на багатофункціональний радар AN/TPS-80 “G/ATOR”.

Радар вироблявся за ліцензією Alenia (пізніше Selex ES, тепер Leonardo) і продавався під назвою Argos 73.[1]

Джерело:

  1. Брошура виробника (186 кБайт)