www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Urządzenia radiolokacyjne

AN/FPN-63(V)

Krótki opis radaru, dane techniczno-taktyczne

Rysunek 1: AN/FPN-63(V)

Rysunek 1: AN/FPN-63(V)

Specyfikacja techniczna
Pasmo częstotliwości: 9,00 GHz … 9,16 GHz
Okres powtarzania impulsów:
Częstotliwość powtarzania impulsów: 2750 Hz fixed
3300 Hz (7, 8, 9) staggered
Szerokość impulsu (τ): 0,2 µs
Czas odbioru sygnału echa:
Czas zwrotu:
Moc impulsowa: 80 kW
Moc średnia:
Zasięg instrumentalny: 20 NM (≙ 38 km)
Rozróżnialność w odległości:
Dokładność / Błąd określania:
Szerokość wiązki anteny: course: β = 0,85°, ε = 2,2°
glide: β = 3,8°, ε = 0,55°
Liczba ech odebranych - sondowań:
Liczba obrotów anteny radaru:
MTBCF:
MTTR:

AN/FPN-63(V)

AN/FPN-63(V) to półprzewodnikowy precyzyjny radar podejścia działający w paśmie X, który może być montowany na zdalnie sterowanym gramofonie w celu zmiany głównego kierunku podejścia.

AN/MPN-23 jest mobilną wersją tej samej technologii zamontowaną na przyczepie.

Radar ten oferuje możliwości techniczne do lądowania samolotów wojskowych i cywilnych w ograniczonych warunkach meteorologicznych. Radar obejmuje 8 stopni na wysokości i 20 stopni w azymucie. Zasięg może być wybrany z 10 lub 20 mil morskich. Znaki na 5 mil morskich są nieco jaśniejsze niż pozostałe znaki odległości. Na skanie elewacji znajduje się również minimalny znacznik, który oznacza wysokość decyzyjną dla aktualnie używanego pasa startowego. Jeśli w obszarze tym wyświetlane są zakłócenia pogodowe lub stałe docelowe, można zmienić parametry MTI, aby zablokować również te echa. W przypadku podejścia PAR odchylenie kursu nie może przekroczyć 30 stóp lub 0,2 stopnia (w zależności od tego, która wartość jest większa). Wyświetlane informacje o odchyleniu od idealnego toru schodzenia lub odchyleniu kursu są następnie przekazywane pilotowi przez kontrolerów ruchu lotniczego drogą radiową.

AN/FPN-63(V) jest używany na lotniskach wojskowych przez Amerykańskie Siły Powietrzne (NAS) i pilotów marynarki wojennej. Zastąpił on stosowany do tego czasu AN/CPN-4.

AN/FPN-63(V) jest używany przez Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych od 1978 roku. System przekroczył już planowany okres użytkowania.