www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Каталог радіолокаційних систем

Morava

Опис радіолокаційного комплексу, тактико-технічні характеристики

Рисунок 1: Параболічна антена PSR „Morava“ M10
(З люб'язності NRPL-Group)

Рисунок 1: Параболічна антена PSR „Morava“ M10
(З люб'язності NRPL-Group)

Основні параметри радіолокатора
Діапазон частот випромінювання: 2,7 … 2,9 ГГц
Період повторення імпульсів: 1,1 ms або 1,4 ms
Частота повторення імпульсів:
Тривалість імпульсу (τ): 1 µs und 75 µs
Iнтервал приймання
Iнтервал спокою
Пікова потужність: 15 або 25 кВт
Середня потужність:
Інструментальна дальність: 60 або 80 NM
Роздільна здатність по дальності: < 225m
Точність вимірювання координат::
Ширина променя: 1,3°
Відбитих від цілі імпульсів:
Частота обертів: 12 або 15 min⁻¹
Середній наробіток між відмовами (MTBCF):
Середня тривалість відновлення (MTTR):

ATC- Primary Radar „Morava“

Первинний радіолокатор УПР „Morava“ M10 був розроблений відповідно до рекомендацій ІКАО та ЄВРОКОНТРОЛЮ і виробляється в Куновіце (Чеська Республіка). Це сучасний радар, виготовлений повністю з використанням напівпровідникових технологій і працює в S-діапазоні (позначення IEEE) або E-діапазоні (позначення НАТО). Він має надлишкову конструкцію, захищену від технічних збоїв, що забезпечує низькі витрати на обслуговування.

Радіолокаційна система „Morava“ складається з антени з подвійним параболічним рефлектором, розміщеної на вежі, і прилеглого до неї контейнера з електронікою. Вона живиться від двох рупорних випромінювачів і формує косеканс-квадратної діаграму. Під час прийому діаграма спрямованості антени ділиться на верхню і нижню частини, щоб досягти хорошої дальності навіть в умовах сильних перешкод від нерухомих цілей. Поляризатори, інтегровані в систему хвилеводів і керовані програмним забезпеченням, можуть перемикатися між лінійною горизонтально поляризованою і круговою поляризацією, забезпечуючи таким чином додатковий ефективний захист від сильних погодних перешкод. Всі важливі підсистеми резервуються і гарантують безперебійну роботу навіть у разі непередбачених збоїв. Поворотний стіл антени приводиться в рух двома двигунами, а точне положення передається двома точними оптичними енкодерами з точністю до 16 384 різних кутів по повному колу.

Передавач має повністю когерентний привід і використовує 12 (для діапазону 60 морських миль) або 24 (для діапазону 80 морських миль) підсилювальних модулів з повітряним охолодженням і безпечним джерелом живлення. Модульна структура дозволяє проводити технічне обслуговування і заміну модулів під час експлуатації. Форма переданого імпульсу – чергування короткого імпульсу прямокутної форми тривалістю 1 мкс з нелінійним частотно-модульованим передавальним імпульсом тривалістю 75 мкс. Смуга пропускання передавача забезпечує ступінь стиснення імпульсу 75 за допомогою спеціально налаштованого цифрового фільтра. Обидві форми імпульсів генеруються цифровим синтезатором частоти.

Приймачі з подвійним супергетеродинним підсилювачем забезпечують високий динамічний діапазон 90 дБ і оснащені системою BITE. Процесор радіолокаційного сигналу використовує допплерівські фільтри для виявлення рухомих цілей і забезпечує високу ймовірність виявлення (90%) з надзвичайно низьким рівнем хибних тривог (< 4 за оберт). Радіолокаційні дані надаються у форматі ASTERIX або в будь-якому іншому форматі за необхідності і відображаються на зручних для користувача універсальних дисплеях і робочих моніторах, встановлених на комп'ютерах з операційною системою Linux, які також дозволяють записувати і відтворювати ситуації в повітряному просторі і проводити статистичний аналіз протягом тривалого періоду часу.