www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Kolekce radarových údajů

TASR

Popis radarové soupravy, takticko-technické charakteristiky

Obrázek 1: TASR Antenne
(© ITT- Gilfillan)

Hlavní parametry radaru
Frekvenční pásmo: 2 700 … 2 900 MHz
Doba opakování impulsu (PRT):
Pulzní opakovací frekvence (PRF):
Šířka vysílacího impulsu (τ):
Doba příjmu:
Doba slepá:
Impulsní výkon:
Průměrný výkon:
Přístrojový dosah radaru: 110 km
Rozlišení rozsahu:
Přesnost měření rozsahu:
Šířka paprsku:
Počet zásahů cíle:
Otáčky antény: 4,8 - 5 s
MTBCF: 4800 h
MTTR: 0,26 h

Terminal Airfield Surveillance Radar TASR

TASR (Terminal Airfield Surveillance Radar) je letištní přehledový radar nezávislý na počasí. Jedná se o modulární systém, který lze různými způsoby konfigurovat tak, aby splňoval všechny požadavky na výkon. Dodává se jak v přívěsné verzi pro vojensko-taktické použití, tak jako stacionární radar ATC. Z bezpečnostních důvodů má systém dva paralelně pracující bloky vysílač-přijímač a může být doplněn různými sekundárními radarovými jednotkami.

TASR pracuje v pásmu S (označení IEEE) nebo v pásmu E (označení NATO), přičemž ústředním prvkem systému je vysílač s digitálním polovodičovým modulem. Radarová jednotka, která pracuje zcela bez vakuových elektronek, používá dva anténní obrazce pracující v různých výškách a zobrazuje vzdušnou situaci na digitálních barevných displejích s vysokým rozlišením.

Reflektorová anténa vytváří kosekantní čtvercový obrazec. Digitální zpracování radarového signálu nabízí míru falešných poplachů 10-6 při pravděpodobnosti detekce 80%. Plot extraktor může zpracovávat až 500 cílů na jednu otáčku antény současně.

TASR je vhodný pro civilní i vojenské aplikace ATC. TASR je založen na osvědčených modulárních systémech a zajišťuje vyšší spolehlivost a dostupnost při jednoduchém ovládání.

Zdroj: www.gilfillan.itt.com