www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Urządzenia radiolokacyjne

Ground Fire

Krótki opis radaru, dane techniczno-taktyczne

Rysunek 1: Ground Fire 300 (GF 300)

Rysunek 1: Ground Fire 300 (GF 300)

Specyfikacja techniczna
Pasmo częstotliwości: pasma S
Okres powtarzania impulsów:
Częstotliwość powtarzania impulsów:
Szerokość impulsu (τ):
Czas odbioru sygnału echa:
Czas zwrotu:
Moc impulsowa:
Moc średnia:
Zasięg instrumentalny: 400 km
Rozróżnialność w odległości:
Dokładność / Błąd określania:
Szerokość wiązki anteny:
Liczba ech odebranych - sondowań:
Liczba obrotów anteny radaru:
MTBCF:
MTTR:

Ground Fire

Ground Fire to rodzina sterowanych programowo, wielofunkcyjnych radarów naziemnych, które działają w paśmie S (oznaczenie IEEE) lub E/F (oznaczenie NATO) i są przeznaczone do jednoczesnego wykonywania zadań obrony powietrznej i nadzoru powietrznego. Został on opracowany na podstawie systemu radarowego Sea Fire.

Radary Ground Fire są tak zwanymi radarami 4D opartymi na aktywnym układzie fazowym (AESA) w technologii GaN i są wystarczająco kompaktowe, aby zmieścić się na średniej wielkości ciężarówce, dzięki czemu można je transportować drogą powietrzną i dostosowywać do różnych terenów. Wersje Ground Fire mogą jednocześnie wykrywać i śledzić szeroki zakres celów z ciągłym pokryciem 360° w azymucie i do 90° w elewacji. Ground Fire jest kompatybilny z pociskami obrony powietrznej z rodziny Aster, które mogą być również używane w warunkach gęstej mgły i zagłuszania. System radarowy jest również w stanie zapewnić wczesne ostrzeganie przed nadlatującymi pociskami balistycznymi.

Wersja Ground Fire 300 (GF 300) ma zastąpić Arabel od 2025 roku w ramach programu Eurosam SAMP/T GBAD nowej generacji (NG).

Źródło: