www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Kolekce radarových údajů

Ground Fire

Popis radarové soupravy, takticko-technické charakteristiky

Obrázek 1: Ground Fire 300 (GF 300)

Obrázek 1: Ground Fire 300 (GF 300)

Hlavní parametry radaru
Frekvenční pásmo: S-Band
Doba opakování impulsu (PRT):
Pulzní opakovací frekvence (PRF):
Šířka vysílacího impulsu (τ):
Doba příjmu:
Doba slepá:
Impulsní výkon:
Průměrný výkon:
Přístrojový dosah radaru: 400 km
Rozlišení rozsahu:
Přesnost měření rozsahu:
Šířka paprsku:
Počet zásahů cíle:
Otáčky antény:
MTBCF:
MTTR:

Ground Fire

Ground Fire je řada softwarově řízených multifunkčních pozemních radarů, které pracují v pásmu S (označení IEEE) nebo E/F (označení NATO) a jsou určeny k současnému plnění úkolů protivzdušné obrany a vzdušného dohledu. Byla vyvinuta na základě radarového systému Sea Fire.

Radary Ground Fire jsou takzvané 4D radary založené na aktivní fázované soustavě (AESA) v technologii GaN a jsou dostatečně kompaktní, aby se vešly na středně velký nákladní automobil, takže jsou vzduchem přepravitelné a přizpůsobitelné různým terénním podmínkám. Verze pro pozemní palbu mohou současně detekovat a sledovat rozsáhlou škálu cílů s nepřetržitým pokrytím 360° v azimutu a až 90° ve výšce. Ground Fire je kompatibilní se střelami protivzdušné obrany rodiny Aster, které lze používat i v podmínkách husté mlhy a rušení. Radarový systém je rovněž schopen poskytovat včasné varování před přilétajícími balistickými střelami.

Verze Ground Fire 300 (GF 300) má od roku 2025 nahradit systém Arabel v rámci programu Eurosam SAMP/T GBAD nové generace (NG).

Zdroj: