www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Каталог радіолокаційних систем

GESTRA

Опис радіолокаційного комплексу, тактико-технічні характеристики

Рисунок 1: GESTRA, контейнер для перемикання приймачів

Рисунок 1: GESTRA, контейнер для перемикання приймачів

Основні параметри радіолокатора
Діапазон частот випромінювання: 1 280 … 1 380 МГц
(«L»)
Період повторення імпульсів:
Частота повторення імпульсів:
Тривалість імпульсу (τ): (≈ 2 ms *)
Iнтервал приймання
Iнтервал спокою
Пікова потужність: 256 кВт
Середня потужність: 64 кВт
Інструментальна дальність: 3 000 км
Роздільна здатність по дальності: (≈ 1 m *)
Точність вимірювання координат:: (≈ 15 cm *)
Ширина променя: (≈ 4° *)
Відбитих від цілі імпульсів:
Частота обертів:
Середній наробіток між відмовами (MTBCF):
Середня тривалість відновлення (MTTR):

(На жаль, Fraunhofer-Gesellschaft не надала відповіді на офіційний запит щодо надання захищених тактико-технічних даних про РЛС).

GESTRA

GESTRA (German Experimental Space Surveillance and Tracking Radar) – це квазімоностатичний науково-дослідний радар. Радіолокатор з фазованою антенною решіткою, який працює в L-діапазоні (позначення IEEE) або D-діапазоні (позначення НАТО), був розроблений для моніторингу низьких навколоземних орбіт (LEO). Він допомагає Німецькому центру космічної ситуаційної обізнаності у створенні каталогу орбітальних даних для об’єктів на висотах від 300 до 3 000 км.

Радар використовує різні антени і контейнери для передавального і приймального обладнання. Вони розташовані на відстані близько 100 метрів. Обидві антенні групи складаються з 256 активних патч-антен, розташованих по колу і підкріплених резонатором з порожнистим покриттям, причому передавальні випромінювачі збуджуються з лінійною поляризацією, а випромінювальні елементи приймача – з подвійною поляризацією. Відповідні передавальні модулі на задній панелі передавальної антени мають водяне охолодження. Приймальна антена працює за принципом цифрового формування діаграми спрямованості. Das Radar verwendet unterschiedliche Antennen und Container für die Sende- und die Empfangseinrichtung. Sie sind in einer Entfernung von etwa 100 m aufgestellt. Beide Antennengruppen bestehen aus 256 kreisförmig angeordneten, aktiven, mit einem Hohlraumresonator hinterlegte (cavity-backed stacked) Patch-Antennen, wobei die Sendestrahler mit linearer Polarisation angeregt werden und die Strahlerelemente des Empfängers mit doppelter Polarisation ausgelegt sind. Die entsprechenden Sendermodule auf der Rückseite der Sendeantenne sind wassergekühlt. Die Empfangsantenne arbeitet nach dem Prinzip der цифрово формиране на лъча.

GESTRA wurde am Fraunhofer-Institut für Hochfrequenzphysik und Radartechnik in Wachtberg, Deutschland, entwickelt.

Bildergalerie von GESTRA

Bild 2: symmetrischer Senderverstärker

Bild 3: GESTRA am Standort bei Madrid