www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Urządzenia radiolokacyjne

Malachit

Beschrijving van de radarset, tactisch-technische kenmerken
Krótki opis radaru, dane techniczno-taktyczne

Rysunek 1: Malachit

Rysunek 1: Malachit

Specyfikacja techniczna
Pasmo częstotliwości: pasma VHF
Okres powtarzania impulsów:
Częstotliwość powtarzania impulsów:
Szerokość impulsu (τ):
Czas odbioru sygnału echa:
Czas zwrotu:
Moc impulsowa:
Moc średnia:
Zasięg instrumentalny: 400 km
Rozróżnialność w odległości: 450 m
Dokładność / Błąd określania: 107 m; 0,32°
Szerokość wiązki anteny:
Liczba ech odebranych - sondowań:
Liczba obrotów anteny radaru:
MTBCF: 2 000 h
MTTR:

Malachit

Malachit (cyrylica: РЛС «Малахит») to radar rozpoznawczy pracujący w paśmie VHF, opracowany przez ukraińską firmę z wykorzystaniem solidnej rosyjskiej mechaniki z przestarzałego technologicznie P-18. Zakres częstotliwości jest bardzo atrakcyjny, ponieważ zwykłe środki ukrywania nie działają w tym zakresie. Tak zwane bombowce stealth są czasami nawet lepiej wykrywalne niż zwykłe rakiety. Z oryginalnych radarów zachowały się tylko anteny Yagi z podawaniem logarytmiczno-periodycznym, co sugeruje stosowanie w przybliżeniu tego samego zakresu częstotliwości od 150 do 170 MHz.

Radar jest w całości wyposażony w elementy półprzewodnikowe i wykorzystuje modulację fazową intrapulse. Dzięki zakodowanym sygnałom nadawczym, aktywne zakłócenia szumowe są nieskuteczne, o ile nie ograniczają odbiornika.

Radar jest wyposażony w cyfrowy procesor sygnału radarowego, który może automatycznie śledzić do 250 celów. Podobnie jak jego poprzednik, radar może współpracować z innymi radarami, takimi jak PRV-16 i interrogatory rosyjskiej konstrukcji. Malachite może być w pełni zdalnie sterowany z odległości do 1 000 m.

Źródło: