www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Kolekce radarových údajů

Malachit

Popis radarové soupravy, takticko-technické charakteristiky

Obrázek 1: Malachit

Obrázek 1: Malachit

Hlavní parametry radaru
Frekvenční pásmo: VHF-Band
Doba opakování impulsu (PRT):
Pulzní opakovací frekvence (PRF):
Šířka vysílacího impulsu (τ):
Doba příjmu:
Doba slepá:
Impulsní výkon:
Průměrný výkon:
Přístrojový dosah radaru: 400 km
Rozlišení rozsahu: 450 m
Přesnost měření rozsahu: 107 m; 0,32°
Šířka paprsku:
Počet zásahů cíle:
Otáčky antény:
MTBCF: 2 000 h
MTTR:

Malachit

Malachit (cyrilicí: РЛС «Малахит») je přehledový radar pracující v pásmu VKV, který vyvinula ukrajinská společnost s využitím robustní ruské mechaniky z technologicky zastaralého letounu P-18. Frekvenční rozsah je velmi atraktivní, protože v tomto pásmu nefungují obvyklá stealth opatření. Takzvané stealth bombardéry jsou někdy dokonce snadněji rozpoznatelné než obvyklé rakety. Z původního radaru se dochovaly pouze Yagiho antény se širokopásmovým přívodem, což svědčí o tom, že se používal přibližně stejný frekvenční rozsah 155 až 170 MHz.

Radar je plně vybaven polovodičovými součástkami a používá fázově modulovanou intrapulzní modulaci. Vzhledem ke kódovaným přenosovým signálům nemá aktivní rušení žádný vliv, pokud nezpůsobí, že přijímač dosáhne svého limitu.

Radar je vybaven digitálním radarovým signálovým procesorem, který může automaticky sledovat až 250 cílů. Stejně jako jeho předchůdce může být radar spojen s dalšími radarovými zařízeními, například s výškoměrem PRW-16 a identifikačním zařízením ruské konstrukce. Malachit lze ovládat zcela dálkově ze vzdálenosti až 1 000 metrů.

Zdroj: