www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Radar Örnekleri - Gözetim Radarı

67N6E „Gamma-D“

Radar birimi, taktik-teknik özellikleri açıklaması

Resim 1: 67N6E „Gamma-D“

Resim 1: 67N6E „Gamma-D“

Teknik veriler
Çalışma Frekans Aralığı: D-bandı
Darbe Tekrarlama Zamanı:
Darbe Tekrarlama Frekansı:
Gönderim Darbe Genişliği (τ):
Alım Süresi:
Ölü Süre:
Darbe Gücü:
Ortalama Güç:
Aletli menzil: 400 km
Menzil Çözünürlüğü: 300 m
Konumlandırma Doğruluğu: 100 m; 0,2°
Işın demet açısı: 1,35°
Bir Dönüşteki İsabet Oranı:
Anten Dönüş Adedi: 6 d/dak
MTBCF: 1 000 h
MTTR:

67N6E „Gamma-D“

67N6E „Gamma-D“ (Kiril alfabesiyle: 67Н6Е «Гамма-Д») D-bandında çalışan, uzun menzilli, otomatik ve otomatik-olmayan hava savunma sistemlerinde görev yapmak üzere geliştirilmiş, taşınabilir, 3-boyutlu bir hava arama- ve hedef atama radarıdır. Bu radar uçuş güvenlik radarı olarakta kullanılabilir. Dışsatım sürümü olasılıkla bir S-400 bataryasının isteğe bağlı parçasıdır. (NATO kodu: S-21 ”Growler”).

Radar, dönme tablası ile birlikte bir aktif Faz Dizi Anten, elektronik donatının ve yedek parçaların, aksesuarların, takımların yer aldığı bir taşımalık, iki dizel jeneratörlü bağımsız güç ünitesi ve harici besleme için frekans dönüştürücülerden meydana gelir. Radarın anteni ve dönme tablası bir kısıtlı yarı-taşınabilir kulede (Radar platformu 40V6M) 23,8 m yüksekliğe kadar monte edilebilir.

Radarın, veri iletimi ile 15 km ye kadar uzaklıktaki birden daha fazla sayıda savaş postasından kumanda edilebilmesi için uzaktan kumanda donanımı da sağlanabilmektedir. Bu donanım ile antenin bulunduğu noktadan 1 000 m ye kadar bir uzaklıktan operatörler yerel kabine kumanda edebilmektedirler. Radar, Yerleşik Test Aygıtı (BITE), otomatik yangın algılama ve yangın söndürme sistemleri, klima ve diğer teknik desteklerle donatılmıştır.

Kaynak: