www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Urządzenia radiolokacyjne

67N6E „Gamma-D“

Krótki opis radaru, dane techniczno-taktyczne

Rysunek 1: 67N6E „Gamma-D“

Rysunek 1: 67N6E „Gamma-D“

Specyfikacja techniczna
Pasmo częstotliwości: pasma D
Okres powtarzania impulsów:
Częstotliwość powtarzania impulsów:
Szerokość impulsu (τ):
Czas odbioru sygnału echa:
Czas zwrotu:
Moc impulsowa:
Moc średnia:
Zasięg instrumentalny: 400 km
Rozróżnialność w odległości: 300 m
Dokładność / Błąd określania: 100 m; 0,2°
Szerokość wiązki anteny: 1,35°
Liczba ech odebranych - sondowań:
Liczba obrotów anteny radaru: 6 obr/min
MTBCF: 1 000 h
MTTR:

67N6E „Gamma-D“

67N6E „Gamma-D“ (cyrylica: 67Н6Е «Гамма-Д») jest przenośnym, szerokopasmowym, powietrznym radarem rozpoznawczym 3D dalekiego zasięgu i przeznaczonym do wyznaczania celów w technologii półprzewodnikowej, opracowanym do stosowania w zautomatyzowanych i niezautomatyzowanych systemach obrony powietrznej. Radar może być również wykorzystywany do kontroli ruchu lotniczego, a w wersji eksportowej jest prawdopodobnie opcjonalnym elementem baterii S-400 (oznacznik NATO: S-21 “Growler”).

Radar składa się z aktywnej anteny fazowej z obrotnikiem, kontenera ze sprzętem elektronicznym i częściami zamiennymi, narzędziami i akcesoriami, niezależnego systemu zasilania z dwoma generatorami diesla i przetwornicami częstotliwości do zewnętrznego zasilania. Antena radaru i gramofonu może być zamontowana na ruchomej wieży o ograniczonym zasięgu (platforma radarowa 40V6M) na wysokości 23,8 m.

Zestaw urządzeń zdalnego sterowania może być dostarczony dla kilku stanowisk dowodzenia, aby zapewnić działanie radaru z odległości do 15 km z transmisją danych. Zestaw pozwala również załodze na pracę z lokalnej kabiny, która może być umieszczona w odległości do 1 000 m od pozycji anteny. Radar jest wyposażony w automatyczne urządzenia testujące i monitorujące (BITE), automatyczne systemy wykrywania i gaszenia pożaru, klimatyzację i inne pomoce techniczne.

Źródło: