www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Kolekce radarových údajů

67N6E „Gamma-D“

Popis radarové soupravy, takticko-technické charakteristiky

Obrázek 1: 67N6E „Gamma-D“

Obrázek 1: 67N6E „Gamma-D“

Hlavní parametry radaru
Frekvenční pásmo: D-Band
Doba opakování impulsu (PRT):
Pulzní opakovací frekvence (PRF):
Šířka vysílacího impulsu (τ):
Doba příjmu:
Doba slepá:
Impulsní výkon:
Průměrný výkon:
Přístrojový dosah radaru: 400 km
Rozlišení rozsahu: 300 m
Přesnost měření rozsahu: 100 m; 0,2°
Šířka paprsku: 1,35°
Počet zásahů cíle:
Otáčky antény: 6 ot/min
MTBCF: 1 000 h
MTTR:

67N6E „Gamma-D“

67N6E „Gamma-D“ (cyrilicí: 67Н6Е «Гамма-Д») je mobilní 3D radar pro sledování vzdušného prostoru a určování cílů v pásmu D s dlouhým dosahem, který využívá polovodičovou technologii a byl vyvinut pro použití jako součást automatizovaných i neautomatizovaných systémů protivzdušné obrany. Radar lze použít i pro řízení letového provozu a u exportní verze je pravděpodobně volitelnou součástí baterie S-400 (označení NATO: S-21 „Growler“).

Radar se skládá z aktivní fázované anténní soustavy s podstavcem, kontejneru s elektronickým vybavením a náhradními díly, nářadím a příslušenstvím, nezávislého systému napájení se dvěma dieselovými generátory a frekvenčními měniči pro externí napájení. Radarovou anténu a otočný stolek lze namontovat na omezenou mobilní věž (radarová plošina 40V6M) ve výšce 23,8 metru.

Pro více velitelských stanovišť lze dodat sadu zařízení pro dálkové ovládání, která zajistí provoz radaru na vzdálenost až 15 km s přenosem dat. Souprava rovněž umožňuje obsluhu z místní kabiny, která může být umístěna až 1 000 metrů od stanoviště antény. Radar je vybaven automatickým testovacím a monitorovacím zařízením (BITE), automatickým systémem detekce a hašení požáru, klimatizací a dalšími technickými pomůckami.

Zdroj: