www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Kolekce radarových údajů

Rohini

Popis radarové soupravy, takticko-technické charakteristiky

Obrázek 1: Rohini

Obrázek 1: Rohini

Hlavní parametry radaru
Frekvenční pásmo: S-Band
Doba opakování impulsu (PRT):
Pulzní opakovací frekvence (PRF):
Šířka vysílacího impulsu (τ):
Doba příjmu:
Doba slepá:
Impulsní výkon:
Průměrný výkon:
Přístrojový dosah radaru: 200 km
Rozlišení rozsahu: 200 m
Přesnost měření rozsahu: 50 m; ±0,5°
Šířka paprsku: 1,8°…3°
Počet zásahů cíle:
Otáčky antény: 7,5 nebo 15 rpm
MTBCF:
MTTR:

Rohini

Rohini je 3D přehledový radar středního dosahu pracující v pásmu S, který rozpoznává a sleduje cíle i ve složitých rušivých situacích.

Radar má boční pokrytí 360° a výškový úhel až 30° při výšce cíle 18 km. Rohini používá pasivní fázovanou anténní soustavu, která vytváří sedm na sebe navazujících úzkých anténních obrazců pro přesné určení výšky cíle. Anténa se skládá z 32 řad, z nichž každá má 48 jednotlivých zářičů, které jsou seskupeny do čtyř segmentů. Na horním konci primární radarové antény se nachází také anténa IFF podporující mód S.

Rohini je jednou ze tří dalších vývojových verzí z licence polského radaru TRS-19 (exportní verze NUR-15 «Odra»). Společné označení výrobce pro všechny varianty je 3D Central Acquisition Radar (3D-CAR):

Radar je naložen na tři nákladní automobily TATRA 8×8: jeden pro anténu a elektroniku radaru (Radar Sensor Vehicle, RSV) a jeden pro řídicí kryt (Data Centre Vehicle, DCV). Třetí vozidlo TATRA veze dva dieselové generátory o výkonu 125 kVA pro nezávislé napájení. Radar lze postavit a demontovat během 30 minut.