www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Urządzenia radiolokacyjne

Master M

Krótki opis radaru, dane techniczno-taktyczne

Rysunek 1: Master-M

Rysunek 1: Master-M

Specyfikacja techniczna
Pasmo częstotliwości: pasma S
Okres powtarzania impulsów:
Częstotliwość powtarzania impulsów:
Szerokość impulsu (τ):
Czas odbioru sygnału echa:
Czas zwrotu:
Moc impulsowa:
Moc średnia:
Zasięg instrumentalny: 470 km
Rozróżnialność w odległości: 200 m
Dokładność / Błąd określania: 30 m; 0,3°
Szerokość wiązki anteny:
Liczba ech odebranych - sondowań:
Liczba obrotów anteny radaru:
MTBCF: 1 500 h
MTTR:

Master M

Master M jest powietrznym radarem obserwacyjnym 3D w paśmie S, przeznaczonym do obserwacji na duże odległości. System może pracować zarówno w trybie mobilnym, jak i stacjonarnym i jest przystosowany do pracy bezobsługowej, autonomicznej lub w sieci. Antena liniowa fazowana składa się z 56 rzędów. Skanowanie przestrzeni odbywa się poprzez mechaniczne obracanie anteny w kącie bocznym i elektroniczne sterowanie wiązką w kącie elewacji. Zasięg elewacji jest pokryty kilkoma belkami ołówkowymi ułożonymi jeden na drugim.

Jako środki ochrony przed zakłóceniami system oferuje wysoką przepustowość transmisji, wysokie tłumienie płatów bocznych, automatyczny wybór najmniej zakłóconej częstotliwości transmisji oraz zwrotność częstotliwości impulsowo-impulsowej lub burst-to-burst.

Antena LVA do przesłuchiwania IFF znajduje się nad anteną główną. System posiada zintegrowany symulator do szkolenia operatorów.

W pozycji marszowej system składa się z konwoju 4 samochodów ciężarowych o ładowności 10 ton każdy, z których każdy przewozi 20 stopowy standardowy kontener i 20 tonową naczepę z anteną. Montaż lub demontaż jest wykonywany przez 10 osobową załogę w ciągu 2 godzin.

Źródło:

Galeria zdjęć Master-M

Rysunek 2: Master-M