www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Kolekce radarových údajů

Master M

Popis radarové soupravy, takticko-technické charakteristiky

Obrázek 1: Master-M

Obrázek 1: Master-M

Hlavní parametry radaru
Frekvenční pásmo: S-Band
Doba opakování impulsu (PRT):
Pulzní opakovací frekvence (PRF):
Šířka vysílacího impulsu (τ):
Doba příjmu:
Doba slepá:
Impulsní výkon:
Průměrný výkon:
Přístrojový dosah radaru: 470 km
Rozlišení rozsahu: 200 m
Přesnost měření rozsahu: 30 m; 0,3°
Šířka paprsku:
Počet zásahů cíle:
Otáčky antény:
MTBCF: 1 500 h
MTTR:

Master M

Master M je trojrozměrný přehledový radar pracující v pásmu S pro velké vzdálenosti. Systém může být nasazen nebo stacionární a je vhodný pro bezpilotní provoz buď samostatně, nebo v síti. Lineární fázovaná anténa se skládá z 56 řad. Prostor je snímán pomocí mechanického otáčení antény v bočním úhlu a elektronického natáčení paprsku ve výškovém úhlu. Výškový rozsah je pokryt několika na sebe položenými tužkovými svazky.

Jako opatření na ochranu proti rušení nabízí systém velkou šířku přenosového pásma, vysoký útlum bočních laloků, automatickou volbu nejméně rušené přenosové frekvence a frekvenční agilitu od impulsu k impulsu.

Nad primární anténou je umístěna anténa LVA pro identifikační skenování. Systém má integrovaný simulátor pro školení obsluhy.

V pochodové poloze se systém skládá z konvoje 4 nákladních vozidel, každé o užitečném zatížení 10 tun, z nichž každé veze 20 stop dlouhý standardní kontejner a 20 tunový návěs s anténou. Instalaci nebo demontáž provádí posádka 10 osob během 2 hodin.

Zdroj:

Galerie obrázků Master-M

Obrázek 2: Master-M