www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Urządzenia radiolokacyjne

JY-11

Krótki opis radaru, dane techniczno-taktyczne

Rysunek 1:

Rysunek 1: JY-11 „Hunter-1“

Specyfikacja techniczna
JY-11JY-11B
Pasmo częstotliwości: 2,7 - 3,4 GHz
Okres powtarzania impulsów:
Częstotliwość powtarzania impulsów:
Szerokość impulsu (τ): 20 µs
Czas odbioru sygnału echa:
Czas zwrotu:
Moc impulsowa: 13,5 kW
Moc średnia:
Zasięg instrumentalny:
Rozróżnialność w odległości: 200 m100 m
Dokładność / Błąd określania: ±100 m; ±0,5°±50 m; ±0,3°
Szerokość wiązki anteny: 2,5°1,8°
Liczba ech odebranych - sondowań:
Liczba obrotów anteny radaru:
MTBCF: > 800 h
MTTR: < 0,5 h

JY-11

JY-11 to trójwymiarowy powietrzny radar obserwacyjny średniego zasięgu dla małych i średnich wysokości, wyposażony w najnowszą technologię półprzewodnikową. System jest przeznaczony do pracy samodzielnej lub jako wypełnienie szczeliny w zintegrowanej formacji obrony powietrznej. Przestrzeń jest skanowana poprzez elektroniczne skanowanie wiązki w płaszczyźnie pionowej i mechaniczne obracanie anteny w płaszczyźnie poziomej. Elektroniczne skanowanie kątów elewacji odbywa się poprzez zależne od częstotliwości ugięcie wiązki. Radar JY-11 wykorzystuje 14 belek do pokrycia zasięgu wysokości 30º. Dwie z tych belek służą do detekcji dalekiego zasięgu, a cztery warstwy po 3 belki służą do rozpoznania średniego zasięgu.

Radar oferuje wysokie tłumienie listków bocznych, wysoką odporność na zakłócenia i stałą częstotliwość fałszywych alarmów.

System mobilny składa się z anteny/ nadajnika, wiaty operatorskiej oraz wiaty zasilającej z zasilaczem, który może być transportowany łącznie 3 samochodami ciężarowymi. Radar może być umieszczony w powietrzu, na lądzie lub na morzu. Montaż i demontaż jest w dużej mierze zautomatyzowany i trwa tylko 20 minut.

JY-11B

JY-11B jest wersją na samojezdnym wózku i oferuje większą dokładność i większy zasięg. Radar ten może podnieść hydraulicznie swój zespół antenowy na wieży o większej wysokości w celu poprawy wykrywania i śledzenia celów na małych wysokościach. Montaż i demontaż z 4-osobową załogą trwa tylko 10 minut.

Galeria zdjęć radaru JY-11

Rysunek 2: JY-11B