www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Kolekce radarových údajů

JY-11 „Hunter-1“

Popis radarové soupravy, takticko-technické charakteristiky

Obrázek 1: JY-11 „Hunter-1“

Obrázek 1: JY-11 „Hunter-1“

Hlavní parametry radaru
JY-11JY-11B
Frekvenční pásmo: 2,7 - 3,4 GHz
Doba opakování impulsu (PRT):
Pulzní opakovací frekvence (PRF):
Šířka vysílacího impulsu (τ): 20 µs
Doba příjmu:
Doba slepá:
Impulsní výkon: 13,5 kW
Průměrný výkon:
Přístrojový dosah radaru: 110 NM (210 km)
Rozlišení rozsahu: 200 m100 m
Přesnost měření rozsahu: ±100 m; ±0,5°±50 m; ±0,3°
Šířka paprsku: 2,5°1,8°
Počet zásahů cíle:
Otáčky antény:
MTBCF: > 800 h
MTTR: < 0,5 h

JY-11

JY-11 je trojrozměrný radar pro sledování vzdušného prostoru středního dosahu vybavený nejnovější polovodičovou technologií pro nízké a střední výšky. Systém je určen pro samostatný provoz nebo v integrované formaci protivzdušné obrany i jako vyplňovač mezer. Prostor je snímán pomocí elektronického vymetání paprsku ve vertikální rovině a mechanického otáčení antény v horizontální rovině. Elektronické snímání výškových úhlů se provádí pomocí frekvenčně závislého vyzařování. Radar JY-11 používá 14 paprsků k pokrytí výškového rozsahu 30º. Dva paprsky se používají pro detekci na velké vzdálenosti a čtyři vrstvy po třech paprscích se používají pro průzkum na střední vzdálenosti.

Radar nabízí vysoký útlum bočních laloků, vysokou odolnost proti šumu a konstantní míru falešných poplachů.

Mobilní systém se skládá z anténní/vysílací jednotky, krytu pro operátora a zásobovacího krytu s napájecí jednotkou, které mohou být přepravovány celkem 3 nákladními vozidly. Radar lze přepravovat vzduchem, po zemi nebo po moři. Montáž a demontáž jsou z velké části automatizované a mohou být dokončeny do 20 minut.

JY-11B

JY-11B je verze na samohybném podvozku a nabízí lepší přesnost a větší dosah. Tento radar může hydraulicky zvednout svou anténní jednotku na věž s větší výškou, aby se zlepšilo vnímání a sledování cílů v malých výškách. Jeho sestavení a demontáž trvá čtyřčlenné vyškolené posádce pouhých 10 minut.

Fotogalerie radaru JY-11

Obrázek 2: JY-11B