www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Urządzenia radiolokacyjne

39N6 “Casta 2E2”

Krótki opis radaru, dane techniczno-taktyczne

Rysunek 1: 39N6 “Casta 2E2”

Rysunek 1: 39N6 “Casta 2E2”

Specyfikacja techniczna
Pasmo częstotliwości: pasma UHF
Okres powtarzania impulsów:
Częstotliwość powtarzania impulsów:
Szerokość impulsu (τ):
Czas odbioru sygnału echa:
Czas zwrotu:
Moc impulsowa:
Moc średnia:
Zasięg instrumentalny: 5 … 150 km
Rozróżnialność w odległości: 300 m
Dokładność / Błąd określania: ±100 m, 0,7°
Szerokość wiązki anteny: 5,5°
Liczba ech odebranych - sondowań:
Liczba obrotów anteny radaru: 6 sau 12 ture/minut
MTBCF:
MTTR:

39N6 Casta 2E2

Casta 2E2 (rosyjskie nazwy: 39N6 - cyrylica: 39Н6, lub «Каста 2Е2») to mobilny, trójwymiarowy radar obserwacyjny średniego zasięgu, używany zarówno w celach wojskowych, jak i cywilnych. Posiada on lepsze dane eksploatacyjne niż jego poprzednik, Casta-2E1, zachowując jednocześnie zalety poprzedniego modelu. Może być wykorzystywany do obrony powietrznej, ochrony granic i kontroli ruchu lotniczego. Obejmuje on samoloty, zawisające śmigłowce, bezzałogowe statki powietrzne, pociski wycieczkowe nawet na niskich wysokościach i cele morskie.

Zaletą w porównaniu z poprzednikiem jest odbiór i przetwarzanie danych w dwóch kanałach, co pozwala na pomiar wysokości celu. Zintegrowany został ekstraktor powierzchni, który cyfrowo przetwarza dane radarowe i automatycznie pozyskuje i identyfikuje obiekty oraz mierzy ich współrzędne. Kolejną innowacją jest szybko montowane wysokie podparcie, które zapewnia wysokość anteny 14 m, a tym samym ułatwia wybór lokalizacji. Aby zwiększyć zasięg wykrywania nisko lecących celów, antena może być opcjonalnie zamontowana na maszcie o wysokości 50 m. Zintegrowany kanał radiowy umożliwia transmisję danych na odległość do 50 km. System może być sterowany zdalnie z odległości do 300 m za pomocą kabla.

Kompletny system składa się z pojazdu elektronicznego, pojazdu z anteną i pojazdu z jednostkami elektrycznymi. Stanowiska pracy operatora, akcesoria i części zamienne znajdują się w 2 jednoosiowych przyczepach. Zdalna stacja operatorska może być obsługiwana w odległości do 300 m od systemu.