www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Kolekce radarových údajů

39N6 ”Casta 2E2“

Popis radarové soupravy, takticko-technické charakteristiky

Obrázek 1: 39N6 ”Casta 2E2“

Obrázek 1: 39N6 ”Casta 2E2“

Hlavní parametry radaru
Frekvenční pásmo: UHF-Band
Doba opakování impulsu (PRT):
Pulzní opakovací frekvence (PRF):
Šířka vysílacího impulsu (τ):
Doba příjmu:
Doba slepá:
Impulsní výkon:
Průměrný výkon:
Přístrojový dosah radaru: 5 … 150 km
Rozlišení rozsahu: 300 m
Přesnost měření rozsahu: ±100 m, 0,7°
Šířka paprsku: 5,5°
Počet zásahů cíle:
Otáčky antény: 6 nebo 12 ot/min
MTBCF:
MTTR:

39N6 Casta 2E2

Casta 2E2 (ruské označení: 39N6 - cyrilice: 39Н6 nebo «Каста 2Е2») je mobilní 3D přehledový radar středního dosahu pro vojenské i civilní použití. Má lepší výkon než jeho předchůdce Casta-2E1, přičemž si zachovává výhody svého předchůdce. Možné aplikace jsou protivzdušná obrana, ostraha hranic a řízení letového provozu. Detekuje letadla, vrtulníky (i ve statickém visení), bezpilotní letouny, řízené střely i v malých výškách a také námořní cíle.

Výhody oproti předchůdci spočívají v příjmu a zpracování dat ve dvou kanálech, což umožňuje změřit přibližnou výšku letu cíle. Byl integrován plotextractor, který digitálně zpracovává radarová data a automaticky detekuje objekty, identifikuje je a měří jejich souřadnice. Další novinkou je rychle namontovatelný vysoký stožár, který nabízí výšku antény 14 m a usnadňuje tak výběr stanoviště. Pro zvýšení dosahu detekce proti nízko letícím cílům lze anténu volitelně provozovat na 50 m vysokém stožáru. Integrovaný rádiový kanál umožňuje přenos dat na vzdálenost až 50 km. Systém lze dálkově ovládat až ze vzdálenosti 300 m po drátě.

Kompletní systém se skládá z elektronického vozidla, anténního vozidla a vozidla s elektrickými jednotkami. Pracoviště operátora, příslušenství a náhradní díly jsou umístěny ve dvou jednonápravových přívěsech. Vzdálené operátorské pracoviště lze ovládat až do vzdálenosti 300 m od systému.