www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Urządzenia radiolokacyjne

AN/TPS-78

Krótki opis radaru, dane techniczno-taktyczne

Rysunek 1: AN/TPS-78 Antenne

Rysunek 1: AN/TPS-78 Antenne

Specyfikacja techniczna
Pasmo częstotliwości: 2 800 … 3 100 MHz
(pasma S)
Okres powtarzania impulsów:
Częstotliwość powtarzania impulsów:
Szerokość impulsu (τ):
Czas odbioru sygnału echa:
Czas zwrotu:
Moc impulsowa:
Moc średnia:
Zasięg instrumentalny: 240 NM (≙ 445 km)
Rozróżnialność w odległości:
Dokładność / Błąd określania:
Szerokość wiązki anteny:
Liczba ech odebranych - sondowań:
Liczba obrotów anteny radaru: 10 obr/min
MTBCF: > 3 000 h
MTTR: < 0,5 h

AN/TPS-78

AN/TPS-78 jest powietrznym radarem zwiadowczym w paśmie S (oznaczenie IEEE) lub w paśmie E/F (oznaczenie NATO) przeznaczonym do wykrywania wysokich i szybkich celów latających w trudnych warunkach środowiskowych.

Antena fazowa AN/TPS-78 ma 2,5 metra wysokości i 5,5 metra szerokości. Wykorzystuje architekturę stosu wiązek z cyfrowym formowaniem wiązek, aby zapewnić lepszy nadzór nad wszystkimi rodzajami celów w dowolnym czasie i w dowolnym położeniu azymutalnym. Urządzenie AN/TPS-78 tłumi również silne zakłócenia stałych celów, jak również zakłócenia pogodowe lub zakłócenia spowodowane przez sieczkę, dzięki zastosowaniu cyfrowego wskaźnika ruchomego celu (MTI) i detekcji ruchomego celu (MTD, wykrywa nie tylko aktualnie poruszające się, ale również stacjonarne i poruszające się obiekty).

Cała elektronika AN/TPS-78 jest umieszczona w 4,3 metrowym kontenerze ISO i może być zainstalowana z samolotem transportowym C-130, łącznie z anteną. AN/TPS-78 jest obecnie używany przez Siły Powietrzne USA i wiele innych sił zbrojnych na całym świecie.

źródło: