www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Urządzenia radiolokacyjne

RAT-31 DL/M

Krótki opis radaru, dane techniczno-taktyczne
RAT-31 DL/M
(Kliknij aby powiększyć: 700·760px = 27 kByte

Rysunek 1: SELEX RAT-31DL/M

Specyfikacja techniczna
Pasmo częstotliwości: pasma D
Okres powtarzania impulsów:
Częstotliwość powtarzania impulsów:
Szerokość impulsu (τ):
Czas odbioru sygnału echa:
Czas zwrotu:
Moc impulsowa: 84 kW
Moc średnia: 2,5 kW
Zasięg instrumentalny: 470 km
Rozróżnialność w odległości:
Dokładność / Błąd określania:
Szerokość wiązki anteny:
Liczba ech odebranych - sondowań: 1 … 3
Liczba obrotów anteny radaru: 6 r.p.m.
MTBCF:
MTTR:

RAT-31 DL/M

RAT 31 DL/M (Radar Avvistamento Terrestre, D-Band, Long range, Mobile)) to powietrzny radar rozpoznawczy dalekiego zasięgu działający w paśmie L (oznaczenie IEEE) lub w paśmie D (oznaczenie NATO).

RAT-31 DL/M składa się z składanej anteny i osłony, obie umieszczone w pojemnikach ISO 20 stóp, które mogą być podnoszone za pomocą A400M. Taka konfiguracja pozwala na szybkie wdrożenie i dużą mobilność bez konieczności stosowania zewnętrznego sprzętu podnoszącego, co pozwala na wdrożenie urządzenia w nieprzygotowanej pozycji. Wersja RAT-31 FADR (Fixed Air Defence Radar) jest wersją do instalacji stacjonarnej.

Półprzewodnikowy monopulsacyjny układ fazowy o dużej mocy z anteną o powierzchni 77 m² (11·7 m) pracuje z 42 rzędami 52 dipoli oraz 42 jednostkami nadawczo-odbiorczymi o mocy nadawania 2 kW każdy. Przeszukiwanie dookólne 360° odbywa się za pomocą czterech niezależnych wiązek w paśmie D przy 6 obr/min, wysokość wiązek osiągana jest poprzez elektroniczne przesunięcie fazowe. Urządzenie jest w stanie wykryć i towarzyszyć celom do odległości 500 km i wysokości do 30 km, wskazując odległość, kierunek i wysokość (radar 3D). Podłączony radar wtórny ma zasięg do 450 km.

Galeria zdjęć RAT-31

Rysunek 2: RAT-31DL/FADR

Rysunek 3: Podgląd broszury