www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Kolekce radarových údajů

RAT-31 DL/M

Popis radarové soupravy, takticko-technické charakteristiky
RAT-31 DL/M
(klikni pro zvětšení:700·760px = 27 kByte

Obrázek 1: SELEX RAT-31DL/M
3D- Early Warning Radar

Hlavní parametry radaru
Frekvenční pásmo: D-Band
Doba opakování impulsu (PRT):
Pulzní opakovací frekvence (PRF):
Šířka vysílacího impulsu (τ):
Doba příjmu:
Doba slepá:
Impulsní výkon: 84 kW
Průměrný výkon: 2,5 kW
Přístrojový dosah radaru: 470 km
Rozlišení rozsahu:
Přesnost měření rozsahu:
Šířka paprsku:
Počet zásahů cíle: 1 bis 3
Otáčky antény: 6 und 10 s
MTBCF:
MTTR:

RAT-31 DL/M

RAT 31 DL/M (Radar Avvistamento Terrestre, D-Band, Long range, Mobile, je palubní průzkumný radar dlouhého dosahu v pásmu L (označení IEEE) nebo v pásmu D (označení NATO).

RAT-31 DL/M se skládá ze skládací antény a přístřešku na vybavení, které jsou umístěny ve 20stopých kontejnerech ISO, jež jsou mimo jiné přepravitelné letadlem A400M. Tato konfigurace umožňuje rychlé nasazení a vysokou mobilitu bez nutnosti použití externího zvedacího zařízení, a tím i nasazení v nepřipravené poloze. Verze RAT-31 FADR (Fixed Air Defence Radar) je verze pro pevnou instalaci.

Polovodičový vysoce výkonný radar s fázovanou anténní soustavou (11 · 7 m) pracuje se 42 řadami po 52 dipólech a také se 42 vysílacími/přijímacími jednotkami, z nichž každá má vysílací výkon 2 kW. Všesměrové vyhledávání v rozsahu 360° se provádí pomocí čtyř nezávislých paprsků při 6 otáčkách za minutu, elevace paprsků se provádí pomocí elektronického fázového posunu. Jednotka je schopna zachytit a sledovat cíle až do vzdálenosti 500 km a do výšky 30 km, přičemž indikuje vzdálenost, směr a výšku. Připojený sekundární radar má dosah až 450 km.

Fotogalerie RAT-31

Obrázek 2: RAT-31DL/FADR
3D- Radar včasné výstrahy

Obrázek 3: Náhled brožury