www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Urządzenia radiolokacyjne

Master-T

Krótki opis radaru, dane techniczno-taktyczne
Thomson Master-T Radar
(Kliknij aby powiększyć: 800·600px = 101 kByte

Rysunek 1: Radar Thomson Master-T
© Thomson CSF Air Command and Control Systems

Specyfikacja techniczna
Pasmo częstotliwości: pasma S
Okres powtarzania impulsów:
Częstotliwość powtarzania impulsów:
Szerokość impulsu (τ):
Czas odbioru sygnału echa:
Czas zwrotu:
Moc impulsowa:
Moc średnia:
Zasięg instrumentalny: 445 km
Rozróżnialność w odległości: 15 m
Dokładność / Błąd określania:
Szerokość wiązki anteny:
Liczba ech odebranych - sondowań:
Liczba obrotów anteny radaru: 10 s
MTBCF:
MTTR:

Master-T

Taktyczny trójwymiarowy powietrzny radar zwiadowczy Master-T to klasyczny mobilny radar obrony powietrznej, należący do całej rodziny radarów pasmowych Thomson CSF Air Command and Control Systems (obecnie Thales), oprócz wariantu stacjonarnego (Master M) i mniejszego radaru wielofunkcyjnego (Master A).

Anteny z układem fazowym obracają się z prędkością 6 obrotów na minutę i generują z 35 przesuwaczami fazowymi i 35 nałożonymi na siebie układami antenowymi elektronicznie odchylaną wiązkę nadawczą do pomiaru kąta elewacji. Z kilku belek tworzy się cosecant kwadratowy schemat anteny do wysokości 100 kft (około 30 km). W ścieżce odbiorczej stosuje się metodę monopulsującą..

Przetwornik skonstruowany jest w technologii półprzewodnikowej i dlatego musi stosować metodę kompresji impulsów. Przetwarzanie danych zawiera specjalny kanał do wykrywania, identyfikacji i eskortowania taktycznych pocisków balistycznych. Po identyfikacji można im towarzyszyć aż do kąta elewacji 70° i odległości 350 km na wysokości nawet powyżej cosecant kwadratu.

Stacja radarowa może być szybko rozmieszczona, czas montażu i demontażu z 4-osobową załogą to tylko około 30 minut. Cały system jest transportowany drogą powietrzną za pomocą 2 samolotów transportowych C 130 lub śmigłowców Chinook. Na lądzie potrzebne są dwa transportery o nośności 10 ton.

Bildergalerie von Master-T
Thomson Master-T