www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Kolekce radarových údajů

Master-T

Popis radarové soupravy, takticko-technické charakteristiky
Thomson Master-T Radar
(klikni pro zvětšení:800·600px = 101 kByte

Obrázek 1: Thomson Master-T Radar
© Thomson CSF Air Command and Control Systems

Hlavní parametry radaru
Frekvenční pásmo: S-Band
Doba opakování impulsu (PRT):
Pulzní opakovací frekvence (PRF):
Šířka vysílacího impulsu (τ):
Doba příjmu:
Doba slepá:
Impulsní výkon:
Průměrný výkon:
Přístrojový dosah radaru: 445 km
Rozlišení rozsahu: 15 m
Přesnost měření rozsahu:
Šířka paprsku:
Počet zásahů cíle:
Otáčky antény: 10 s
MTBCF:
MTTR:

Master-T

Taktický 3D průzkumný radar Master-T je klasický mobilní radar protivzdušné obrany a patří do celé rodiny radarů pro pásmo S (označení IEEE) nebo pro pásmo E/F (označení NATO) od společnosti Thomson CSF Air Command and Control Systems (nyní Thales), spolu se stacionární variantou (Master M) a menším multifunkčním radarem (Master A).

Anténa s fázovou soustavou se otáčí rychlostí 6 otáček za minutu a využívá 35 fázových měničů a 35 překrývajících se anténních skupin k vytvoření elektronicky vymeteného vysílacího svazku pro měření elevačního úhlu. Pomocí několika paprsků se vytváří kosekant-čtvercový radiační diagram až do výšky 100 kft (asi 30 km). Na přijímací cestě se používá metoda monopulzů.

Vysílač je vyroben polovodičovou technologií, a proto musí používat metodu impulzní komprese. Zpracování dat zahrnuje speciální kanál pro detekci, identifikaci a doprovod taktických balistických raket, které lze po identifikaci doprovázet až do elevačního úhlu 70° a šikmého dosahu 350 km ve výšce, tedy i mimo kosekant-čtvercový diagram.

Radarovou stanici lze rychle přemístit, doba montáže nebo demontáže se čtyřčlennou posádkou je jen asi 30 minut. Celý systém lze přepravit letecky pomocí 2 transportních letounů C 130 nebo vrtulníků Chinook. Po zemi jsou zapotřebí dva transportéry s nosností 10 tun.

Fotogalerie Master-T
Thomson Master-T