Радіоелектронні перешкоди

Рисунок 1. Індикатор огляду радіолокатора метрового (VHF) діапазону у випадку впливу активних шумових перешкод (постановник перешкод знаходиться на азимуті 150°)
Радіоелектронні перешкоди
Багато складних радіоелектронних систем встановлені в аеропортах, на літаках або на кораблях.
Здатність цих систем одночасно одна з одною виконувати свої функції в умовах ненавмисних перешкод та не створювати,
при цьому, перешкод іншим радіоелектронним засобам називають електромагнітною сумісністю (ЕМС).
Перешкодами називають сторонні електромагнітні випромінювання, які погіршують характеристики приймачів радіоелектронних систем.
Загалом радіоелектронні перешкоди можливо розбити на такі категорії.



- перешкоди
- індустріальні
Індустріальними або промисловими перешкодами називають випромінення різноманітних засобів, не призначених спеціально для випромінення електромагнітних хвиль. До них відносяться:- лінії електропередачі;
- електродвигуни та перемикачі.
- функціональні
Перешкоди, джерелами яких є засоби, нормальною частиною роботи яких є випромінення електромагнітних хвиль. Такі перешкоди можуть бути ненавмисними (випромінення інших бортових засобів крім того, що розглядається) або навмисними (радіоелектронне придушення).
- індустріальні
- природні
Електромагнітні перешкоди, спричинені природними явищами, такими як- гроза;
- електромагнітне випромінення Сонця та зірок
Приймальні системи мають в своєму складі захисні пристрої та кола, призначені для відділення корисних сигналів від перешкод. Таке розділення здійснюється на основі відмінностей в характеристиках сигналів та перешкод, наприклад, спектральних (частотних) відмінностей. До таких пристроїв відносяться преселектори, обмежувачі, фільтри і т. п. Слід розуміти, що всі ці пристрої не забезпечують повного придушення перешкод, а лише зменшують їх вплив. Поряд з цим застосовують й просторове рознесення, коли антени різних випромінюючих пристроїв розміщують на певних відстанях одна від одної, що забезпечують прийнятний рівень ненавмисних перешкод.
Крім цього, виконуються заходи з контролю рівня небажаного випромінення активних радіоелектронних засобів. До них відносяться використання фільтрів, які обмежують позасмугове випромінення, а також металевих екранів.

Рисунок 1. Індикатор огляду радіолокатора метрового (VHF) діапазону у випадку впливу активних шумових перешкод (постановник перешкод знаходиться на азимуті 150°)