Антени Уда-Ягі

Рисунок 1. Група з восьми смужкових антен Уда-Ягі, що складаються з п’яти елементів кожна
Антени Уда-Ягі
Якщо радіолокатор конструюється для роботи в діапазоні частот 2,4 … 2,5 ГГц (ISM-діапазон, частина радіочастотного спектру загального призначення, використання якої не потребує ліцензування; в ньому, в основному, працюють бездротові мережі), то кращим варіантом буде використання антен Уда-Ягі.
Якщо ви насмілитесь зробити такі антени самі, то вам необхідно буде розрахувати їхні розміри самостійно. Для цього можливо використовувати яку-небудь з програм розрахунку антен, яких в інтернеті є достатня кількість.
Альтернативним варіантом є використання готових антен для бездротових мереж, які є у продажу. Їх не потрібно буде налаштовувати так ретельно, як, наприклад, антену, показану на Рисунку 1. Для початку достатньо просто використовувати одну антену як передавальну, а іншу як приймальну. Це можливо навіть якщо ці комерційно доступні антени будуть логоперіодичними антенами.
В прикладі, показаному на Рисунку 1, всі антени Уда-Ягі підключені до восьмиканального подільника потужності. Кабелі повинні мати однакову довжину для того, щоби всі антени живились синфазно. Можливе також використовувати два чотириканальні подільника потужності, так що одна половина антен буде використовуватися у якості передавальної антени, а друга – в якості приймальної.